27 Şubat 2017

Oscar Tarihinde Bir İlk! Ödül Yanlış Filme Verildi

YAZI: YONCA KARATOPRAK

oscar 2017

Bu gece Akademi Ödülleri tarihinde bir ilk yaşandı ve günlerdir merakla beklenen “En İyi Film” ödülü zarflar karışınca yanlış filme verildi.

Ödülü sunmak için sahneye gelen Warren Beatty, zarfa birkaç defa çok dikkatli bakarak sahneye birlikte çıktığı Faye Dunaway’e ödülü anons etmesi için uzattı. Dunaway kendinden çok emin bir şekilde “En İyi Film” ödülünü almak üzere, en güçlü adaylardan olan La La Land’i açıkladı.

oscar 2017

Büyük bir mutlulukla sahneye çıkan La La Land ekibinden yapımcısı Jordon Horowitz ödül konuşmasını yaparken, birden sahneye elinde yeni bir zarfla gelen Oscar ekibi görevlisi, zarfların karıştığını ödülün Moonlight'a ait olduğunu söyledi. Horowitz büyük bir profesyonellikle olayı toparlayarak, "Hayır hayır, bir hata var. Moonlight, en iyi film ödülünü siz kazandınız" dedi ve Moonlight ekibini sahneye çağırdı.

Sahnedeki La La Land ekibinden Oscar heykelcikleri toplanarak, Moonlight ekibine verildi. Bu sırada Emma Stone’un dehşet içerisindeki bakışları gözden kaçmadı. 

Yanlış anonsu yapan Warren Beatty ve Faye Dunaway ise bu durumu şu şekilde izah etti: “Bize verilen zarfın içindeki kartta, 'Emma Stone - La La Land' yazıyordu."

Oscar 2017'nin tüm kazananları için tıklayın

 

ETİKETLER: OSCAR2017