13 Mayıs 2022

MG’nin Türkiye’deki Birinci Yıl Kutlaması

22-05/16/mg-4-1652693864.JPG

Doğan Trend Otomotiv’in Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği köklü İngiliz markası MG, iş dünyasından isimlerin, MG’nin iş ortaklarının ve müşterilerinin katıldığı özel bir davetle Türkiye’deki ilk yılını kutladı. İngiltere Başkonsolosluğu’nda gerçekleşen gecenin sürprizi ise heyecanla beklenen uzun menzilli elektrikli ZS modeli oldu.

Doğan Trend Otomotiv Grubu CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Kağan Dağtekin “Otomotiv Grubumuzun portföyünde otomobil işimizin önemi büyük. Geçen yıl bünyemize dahil ettiğimiz MG markamızın büyüme planlarımız içindeki yerini çok önemsiyoruz. Yakında 100 yaşını kutlayacak markanın özellikle elektrikli araçlarda günceli yakalayan başarılı modelleri bulunuyor. Yenilenen ürün gamı sayesinde pandemiye rağmen son iki yılda hızla yayılım sağlayıp, Avrupa’da 15 ülkede 400’ü aşan deneyim noktasına ulaştı. Tüm dünyada müşterilerin beğenisini kazanarak yüksek büyüme hızına ulaştı ve özellikle son iki senedir Avrupa’da en hızlı büyüyen markası olmayı başardı.” açıklamasında bulundu.

Gecede ayrıca Doğan Trend Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal da markaya dair kısa zamanda elde ettikleri başarının altını çizerek, “Bir yıl içerisinde MG Ailesi de büyüdü ve büyümeye devam edecek. Türkiye genelinde dokuz ayrı şehirde 13 MG deneyim merkezi bulunmakta. 2021 Mayıs ayında tek model ile yola çıkıldı ve ilk senesinde kendi segmentinde lider oldu. Özellikle markanın 100. yılı olan 2024 senesinde çok büyük sürprizler duyurmaya hazırlanıyoruz.” sözleriyle de MG'nin başarılarından ve sürprizlerinden bahsetti. 

22-05/16/yezi-zs-ev-1652693874.jpg

ETİKETLER: MG

İlgili Başlıklar