05 Mayıs 2021

Meghan Markle Özgeçmişine Yeni Bir Yetenek Daha Ekliyor

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Meghan Markle’ın özgeçmişine yeni bir madde daha ekleyebiliriz. Sussex Düşesi artık resmen bir çocuk kitabı yazarı.

21-05/05/max-mumby-indigogetty-images.jpg

Getty Images

Sussex Düşesi, babalar ve oğullar arasındaki bağı bir annenin gözünden inceleyen ilk çocuk kitabı The Bench'in 8 Haziran'da yayınlanacağını duyurdu. Yapılan basın açıklamasında kitabın, kocası Prens Harry için yazdığı Babalar Günü şiirinden ilham alındığı açıklandı.

The Bench isimli kitap, “babalar ve oğullar arasındaki gelişen ve genişleyen ilişkiyi” temel alıyor. Random House Children's Books tarafından yayımlanacak kitabın çizimlerinde ise ödüllü sanatçı Christian Robinson’un imzası yer alıyor. Markle’ın kitabı seslendireceği de gelen bilgiler arasında.

Vogue yazarlarından Elise Taylor, kitaptan paylaşılan görsellerin toplumun her kesiminden aileleri barındırmasının, çok kültürlü Amerika Birleşik Devleti için önemli bir temsiliyet olduğunu belirtiyor. Zira paylaştığı verilere göre, Wisconsin-Madison Üniversitesi Kooperatif Çocuk Kitapları Merkezi'ne göre, 2020'deki kitapların sadece yüzde otuzu ırksal olarak farklı karakterlere sahip. Basın açıklamasında kitaptan paylaşılan çizimlere baktığımızda asker babasını karşılayan bir çocuk ya da bir elindeki oyuncağıyla babasının kucağında uyuyan siyah bir çocuk çizimi görebiliyoruz. Düşes, "Bu temsil benim için özellikle önemliydi. Christian ve ben bu özel bağı kapsayıcı bir mercekle tasvir etmek için yakın bir şekilde çalıştık" diyor.

21-05/05/photo_-courtesy-of-random-house.jpg

Fotoğraf: Random House Children's Books

Öte yandan yapılan açıklamada Random House Books for Young Readers Group'un başkan yardımcısı ve yayıncısı Mallory Loehr’ın ifadelerine de yer verildi. Loehr yaptığı açıklamada heyecanını dile getirerek, "Christian'ın sanatı, Meghan'ın sözlerinin hassas duygularıyla güzel bir şekilde eşleşiyor. Canlı bir neşesi olan, sevgi dolu bir kitap oldu. The Bench zamansız bir kitap, gelecek nesiller boyunca okunabilecek bir kitap.” dedi.

Yaz aylarında ikinci kez anne olacak Markle’ın, yapılan basın açıklamasında “anne, eş, feminist ve aktivist” olarak tanımlandığını da belirtelim. Meghan Markle yazarlığı sever mi ve kariyerine bu yönde devam eder mi bilemiyoruz ancak Vanity Fair’de yer alan bilgilere göre, Düşes'e yakın kaynaklar, uzun zamandır çocuk kitapları yazmak istediğini ve bunun başarılı olması durumunda gelecekte daha fazla kitap yazabileceğini, bunlar arasında yetişkinlere yönelik kitaplar olabileceğini de belirtiyor.

 

 

ETİKETLER: MEGHAN MARKLE , RANDOM HOUSE CHİLDREN'S BOOKS