31 Mayıs 2019

Leandra Medine'den Instagram’ı Efektif Kullanma Dersi

YAZI: ZEYNEP GÜR

 leandra medine

Fotoğraf: @leandramedine 

En son ne zaman 'an'da kaldınız? Metroya bindiğimizde internetin çekmediğini bile bile yenilediğimiz Instagram feed’i, iki tık refleksi, beğenilme dürtüsü henüz DNA sarmalımıza işlenmeden önce, hiçbirimiz bu kadar radyoaktif bireyler değilken, ne yapıyorduk?

İsterseniz şimdilik cevabınızı kendinize saklayın, size Manrepeller'ın kurucusu/cool anne Leandra Medine'in kısa ve öz sosyal medya kullanımıyla ilgili anlatacaklarımız var; daha sonra cevabınızla baş başa kalabilirsiniz! 

Lafa başlamadan önce, "Instagram'ı efektif kullanmak" tabirini biraz olsun açmak gerektiğine inanıyorum. Instagram'ı efektif kullanmak, hikayelerin en üst kısmındaki çizgilerin sayısıyla doğru orantılı mı dersiniz, yoksa kendinizi uçak moduna alıp, 7/24 stalk mesaisine kalıp adeta bir Instagram Hayaleti'ne dönüşmekten mi ibaret? 

leandra medine

 Fotoğraf: @leandramedine  

Bu soruyu Leandra Medine'e soracak olursanız eğer, seçeneklerimiz bunlardan ibaret değil! Bir ihtimal daha var… O da, Instagram-free bir hafta/ay geçirdikten sonra kendinizi yeniden online moduna alıp, tüm haftanın özetini tek bir hamlede geçmek… Bu fikir, başta kulağa çok ütopik ve farazi gibi gelse de, Leandra Medine bir süredir Instagram’ı bu şekilde kullanarak hem Manrepeller prestijine sahip çıkıyor hem de ikizleriyle ve ailesiyle salt vakit geçiriyor. Sessizliğe gömüldüğü süre zarfı boyunca başından geçen olayları, aile tatillerini, iş seyahatlerini ve çocuklarıyla yaşadığı komik anları Instagram hikayesinde ardarda paylaşan Leandra, böylelikle Instagram'da kendini offline moduna aldığı günleri tek celsede telafi ediyor. 

'Sosyal medya detoksu' fikrinin uygulanabilir olup olmadığı elbette tartışmaya açık bir konu; fakat Leandra Medine gibi dijital sahnenin tozunu yutmuş bir blogger dahi bunu yapabiliyorsa, neden olmasın? 

ETİKETLER: LEANDRA MEDİNE , İNSTAGRAM , VOGUEİNSTAGRAM