15 Ekim 2018

Lady Diana'nın Hayatı Müzikal Oluyor

YAZI: ZEYNEP GÜR

prenses diana müzikal

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Sonunda. Lady Diana'nın hayatı müzikal oluyor! Galler Prensesi'ni sahnelere taşıyacak müzikal tiyatro sanatçısı Jeanna de Waal huzurlarınızda. Daha önce Broadway'de Kinky Boots ve American Idiot gibi gösterilerde yer alan oyuncunun omzundaki yük bir hayli fazla. Lady Diana’nın Kraliyet ailesinin parçası olduğu andan başlayıp, Prens Charles’ın Camilla Parker-Bowles ile yaşadığı entrikalı ilişkisine kadar uzanan oyunun yazar koltuğunda Tony Ödüllü Joe DiPietro oturuyor.

2019 yılının Şubat ayında San Diego'daki La Jolla Playhouse'da sahnelenecek olan müzikalle ilgili açılış konuşması yapan müstakbel Lady Diana, Galler Prensesi rolünün yanında gelen yüksek beklentilerden biraz korkuyor olsa da, bu prestijli rolü oynayacağı için oldukça heyecanlı.

prenses diana müzikal

 Fotoğraf: Getty Images Turkey 

Lady Diana'yı sahnede canlandıracak olmak büyük bir ayrıcalık” diyen müzikal tiyatro yıldızı sözlerine şöyle devam etti: “İnsanların karakterden beklentileri çok yüksek ve bu beni korkutuyor. Lady Diana her tabakadan insanı özel hissettirebilen ve onların kalbine dokunan bir ikondu, ve biz de onun müthiş anısını bu şekilde onurlandırmak istiyoruz.” 

 Lady Diana'nın İkonik Stilinden Neler Öğrendik?

ETİKETLER: LADY DİANA , PRENSES DİANA , MÜZİKAL , İNGİLİZ KRALİYET AİLESİ