19 Mart 2017

Kokularla Çayın Tarihine Yolculuk

Büyüleyici tarihi ve atmosferi ile İstanbul’un sembollerinden Pera Palace Hotel Jumeirah, 125 yıllık geçmişini çay ve koku harmonilerinden oluşan ‘125. Yıl Kokularla Çayın Tarihine Yolculuk’ etkinliği ile anlattı.

pera palas

Türkiye’nin ilk çay ve koku uyum etkinliği; tarih boyu ’Kralların Çayı’ olarak bilinen dünyanın en köklü çay markalarından Ronnefeldt ve Türkiye’nin ilk tasarım parfüm butiği La Déesse ve parfümör Vedat Ozan iş birliği ile gerçekleşti. Otelin ve ünlü ziyaretçilerinin iz bırakan anılarıyla 25 yıllık dönemler, zamansız bir deneyimle hikayeleştirildi. 

125 yıllık tarihi boyunca pek çok önemli konuğu ağırlayan ve Türkiye’de çay saati etkinliklerini ilk düzenleyen yer olan Pera Palace Hotel Jumeirah; parfümör ve koku uzmanı Vedat Ozan’ın anlatımı, Ronnefeldt’in birbirinden leziz ve sıra dışı lezzetlere sahip çayları, farklı esanslarda parfümleri eşleştirdiği özel bir menü ile bu lansmanla beraber çay tutkunları ile buluşmaya hazır.

pera palas

Nisan ayı itibariyle dileyen misafirler her gün 15:00 – 18:00 arasında İlham Gencer’in büyülü melodileri eşliğinde gerçekleşen Çay Saati’nde bu özel menüyü 70 TL karşılığında deneyimleyebilirler.

ETİKETLER: PERA PALACE HOTEL JUMEİRAH