01 Mart 2018

Kış Sporu Tutkunları için Apple Watch Series 3'den Yeni Özellik

apple

Apple Watch, kayak antrenmanlarını kaydediyor, gün boyunca yapılan inişleri ve lift’leri otomatik olarak algılıyor.

Kayakçı ve snowboardcular bugünden itibaren, App Store’daki uygulamalarda yapılan yeni güncellemeler sayesinde aktivitelerini Apple Watch Series 3’ü kullanarak takip edebilecek. Watch kullanıcıları şimdi kayma verilerini kaydedebilir, dikey iniş bilgilerini ve diğer istatistikleri görebilir ve doğrudan Apple Watch Aktivite uygulamasına aktif kalori ölçümleri ekleyebilirler.  

apple

Ayrıca geliştiriciler Apple Watch Series 3’te bulunan yerleşik GPS ve altimetrenin yanı sıra watchOS 4.2 ile yayınlanan özel antrenman API’lerini de kullanarak yeni ölçümlerin takip edilebilmesini sağlıyor. snoww, Slopes, Squaw Alpine, Snocru ve Ski Tracks uygulamalarında yapılan güncellemeler sayesinde kayma aktivitelerinde artık takip edilebilen yeni ölçümler şunlar:
 
- Toplam dikey iniş ve yatay mesafe
- İniş sayısı
- Ortalama ve maksimum hızlar
- Geçirilen toplam sür
- Yakılan kalori
 
Uygulamalar otomatik olarak duraklayıp devam edebiliyor ve kullanıcılar Aktivite halkalarını bu uygulamalarla tamamlayabiliyor. Antrenman bilgileri, kullanıcının izin vermesi halinde iPhone’daki Sağlık uygulamasına da kaydediliyor. Kullanıcılar kayma verilerini takip etmek için sadece Siri’yle konuşarak Slopes ve snoww uygulamalarını başlatabiliyor.
 
Meraklısına not: Güncellenen uygulamalar şimdi App Store’dan edinilebilir. watchOS 4.2 veya daha yeni sürümü gerekir.
 

ETİKETLER: APPLE , APPLE WATCH