22 Haziran 2016

Iris Apfel'dan Bilge Emojiler Geliyor!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Modayla uzaktan ya da yakından, bir şekilde ilgilenen herkesin tanıdığı zamansız bir ikon Iris Apfel. 94 yaşında ve hala üretiyor. Bildiğimiz kadarıyla, bir Snapchat hesabı ya da resmi bir Instagram’ı yok ama o sanıldığı gibi dijital çağdan uzak bir hayat yaşamıyor. Eğer yaşasaydı, bugüne kadar güncelliğini koruyamazdı. Teknoloji gündelik hayatının her anında önemli bir rol oynamasa da, tasarım dünyasında epey etkili. Giyilebilir teknoloji dediğimizde, Apfel'ın tasarladığı akıllı mücevher akla geliyor.  

Iris Apfel, şimdi de INC International Concepts ile Iris Meets INC koleksiyonunu yaratmaya hazırlanıyor. Koleksiyonun asıl sürprizi, Iris Apfel'lı emojiler. Kendisi emoji dünyasını anlamak da güçlük çektiğini itiraf ediyor. Apfel'a göre kullanması tuhaf bir dil ama yeni jenerasyonunun emojileri bir ifade biçimi olarak kullandığının da farkında. O, bu gerçeği kabul ederek, "O zaman bir emoji de benden." diyor ve dijital dünyanın gençlerine sesleniyor: "Madde kullanmaktansa, benim emojilerimi kullanın!". 

Iris ApfelFotoğraf: @incinternationalconcepts

Eğer Kim Kardashian'ın gözyaşları veya Justin Bieber'ın göğüs kasları, duygularınızı ya da düşüncelerinizi tam anlamıyla ifade edemiyorsa, bir de Iris Apfel'ın bilge emojilerini deneyin. Emojinizin daha derin anlam kazanacağı kesin. 

ETİKETLER: IRİS APFEL , EMOJİ