22 Ekim 2017

iPhone 8 Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Şey

iphone 8

1. Kablosuz Şarj 

Cam arka yüzey tasarımı sayesinde dünya standartlarında kablosuz şarj imkanı sunuyor. Yaygın Qi ekosistemiyle uyumlu çalışan kablosuz şarj teknolojisi, Belkin ve mophie’nin sunduğu iki yeni kablosuz şarj matıyla kullanılabiliyor. Matları Apple’dan satın alabilirsiniz.

2. Artırılmış Gerçeklik 

iOS 11’in kullanıma sunulmasıyla birlikte geliştiriciler A11 Bionic ve ARKit, CoreML, SiriKit ve diğer API’lerden yararlanarak iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için olağanüstü deneyimler yaratabiliyor. Yeni App Store’da AR uygulamalarına ayrılmış özel bir bölüm bulunuyor. IKEA Place, Sky Guide , The Machines, Insight Heart, Free Blade, Ink Hunter bu bölümde yer alan uygulamalardan sadece birkaçı.

3. True Tone 

True Tone teknolojisi, gelişmiş dört kanallı ortam ışığı sensöründen yararlanarak ekrandaki beyaz dengesini ortamdaki ışığın renk sıcaklığıyla eşleşecek şekilde ayarlıyor. Böylece ekrandaki görüntüler kağıt üzerindeymişçesine doğal duruyor ve gözü de daha az yoruyor.

4. Stereo hoparlörler

Daha yüksek ses, daha fazla detay. Yeniden tasarlanan stereo hoparlörler, yüzde 25’e kadar daha yüksek ses ve daha derin bir bas deneyimi sunuyor. Yani müzik dinlerken, videolarda ve hatta hoparlörü kullandığınız görüşmelerde daha iyi bir ses performansı elde ediyorsunuz.

5. A11 Bionic

Bir akıllı telefonda şimdiye kadar kullanılan en güçlü ve en akıllı çip. Altı çekirdekli CPU tasarımı, optimum performans ve pil ömrü sunuyor. Apple tasarımı üç çekirdekli GPU ise muhteşem 3D oyunlar ve AR deneyimleri için optimize edildi. 

6. Portre Işığı (Beta) özelliğine sahip 12 MP çift kamera

Portre modu; daha keskin ayrıntılar, daha doğal flulukta arka planlar, loş ışık için gelişmiş performans ve ihtiyaç duyduğunuz anda erişebildiğiniz bir flaşla iPhone 8 Plus’ta daha da iyi. Portre Işığı, yüz işaretleme özelliği ve derinlik haritalarından yararlanarak çarpıcı gölgelere, spot ışığı efektlerine ve çok daha fazlasına sahip portreler çekebilmenizi sağlıyor. 

7. SOS Özelliği  

Acil servisleri hızla aramak için iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’taki yan düğmeyi ve ses düğmelerinden birini 6 saniye boyunca basılı tutarak SOS özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Dilerseniz, yan düğmeye beş kere hızla basarak da SOS özelliğini başlatabilirsiniz. 5 kez tıklama seçeneğini Ayarlar -> Acil SOS -> 5 Tıklama ile de Çalışır bölümünden etkinleştirebilirsiniz.

Meraklısına not: iPhone 8 Plus kullanıcıları, 5 yeni Işık moduyla (Doğal, Stüdyo, Kontur, Sahne, Sahne Mono) Portre moduna yeni bir boyut katan Portre Işığı özelliğinden yararlanabiliyor. 

 

ETİKETLER: İPHONE8 , APPLE