05 Şubat 2015

İllüzyonun Gücü Adına

Londra Shangri-la at the Shard 35. katta Magician Impossible serisiyle dünyaca ün kazanan illüzyonist Steven Frame nam-ı diğer Dynamo’nun karşısındayım. Arka planda Londra’nın birbirinden ilginç binaları yükselirken, Dynamo havada asılı kalma merakıyla nasıl bu işe başladığını anlatıyor. Londra’nın can damarı Thames Nehri üzerinde yürüyüp daha sonra çift katlı otobüslerin ikinci katına sadece eliyle tutunarak havada asılı kalan Dynamo, hep gerçekleştirmek istediği performansı Fiat ile yaptığı işbirliği sonucunda hayata geçirdiğinden bahsediyor. İkonik Fiat 500’den ilham alınarak geliştirilen “500 Ailesi”nin en yeni üyesi ve bu gecenin başrol oyuncusu olan Fiat 500X’e, ‘’The Power of X’’ isimli özel gösteride neler olacağını herkes merak ediyor.
 
Akşam saatlerinde Queen Elizabeth Olympic Parkı’nda yer alan Copper Box Arena’ya doğru çift katlı otobüslerle yola çıkıyoruz. 1.000 kişiye yakın davetlinin olduğu bu arenada Fiat 500X’in karakterini yansıtan değişim ve dönüşümüne şahit olmaya hazırlanıyoruz. Işıklar kapanıyor ve gösteri başlıyor. 
 
 

 
Ve böylece Dynamo’nun illüzyon, teatral, dans ve ışık teknolojisiyle sergilediği gösteriyle tüm gün benim gibi herkesin beklediği an sonlanıyor. Bu büyülü arabaya sahip olmak isteyen meraklılarına ise kısa bir bilgilendirme yapalım: Türkiye’de satışına Mart 2015’de başlanması hedefleniyor. 
 
İris Işık

ETİKETLER: FİAT 500X , İLLÜZYON