10 Eylül 2019

Hafta Sonu Bozcaada'dayız!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Kalben

Eylül, sonbaharın ilk kaçamağı... Henüz bir planınız yoksa ve yaz boyunca ada hayatının tadı damağınızda kaldıysa, yaz anılarınızı sonbahaharda tazelemenin tam zamanı, hem de Bozcaada'da! Bu hafta sonu ada yepyeni bir festivale ev sahipliği yapıyor: Run The Island Bozcaada! Festivalde spor, lezzet ve eğlence bir arada. 

Kalben

13-14 Eylül tarihleri arasında iki gün sürecek festivalde Bozcaada’nın muhteşem doğası ve bağlarında yapılacak koşu yarışlarıyla zumba, yoga ve sokak tenisi gibi farklı spor dallarıyla aktif bir ada hayatı sürerken, akşamları da müziğe doyacaksınız. Zira festivalin açılış konserinde başarılı oyuncu Gonca Vuslateri ve Çiğdem Erken birlikte sahne alacak. Kapanış konseri ise Kalben’den. 

Kalben

Bu arada Run the Island Bozcaada koşusuna katılanların, 21K Yarışı, 11K Yarışı, Göztepe Tırmanma Etabı, 36-44 Yaş, 45-54 Yaş, 55-64 Yaş, 65 Yaş Üstü ve Çocuk Yarışı kategorilerinde yarışacağını ve bu heyecanlı müsabakaların sonunda dereceye giren sporculara toplamda 46 bin 500 TL değerinde ödül dağıtılacağını da not düşelim. Festival kapsamında hayata geçirilen sosyal sorumluluk projelerini de unutmamak lazım tabii. Örneğin herr koşucu için Bozcaada İlköğretim Okulu’na bir adet kitap bağışı yapılacak. Ayrıca Bozcaada’da atılan her 100 bin adımda koşamayan çocuklar için bir tekerlekli sandalye bağışında bulunulacak.

ETİKETLER: RUN THE ISLAND BOZCAADA , BOZCAADA