05 Ocak 2021

Geri dönmeye hazırlanan Gossip Girl hakkında neler biliyoruz?

YAZI: ORLA PENTELOW

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Yukarı Doğu Yakası ve maceralarını özleyenlerin aklından ara sıra “Zamanı geriye alıp Blair ve Serena’yı ilk gördüğümüz o günlere ışınlansak” fikri geçmiştir. Zamanı geriye alamayacağımız bir gerçek ancak Gossip Girl’ün genç ve yeni bir kadroyla ekranlara döneceği haberleri hepimizi heyecanlandırdı. Dizinin takipçilerinin aklına ilk olarak “Efsane kadro yeniden bir araya mı gelecek?” sorusu geldi ancak yeni isimlerle dizinin ekranlara geleceği haberleri de hızla yayıldı.  Son günlerde Sex and The City, Friends gibi sevilen yapımların yeniden ekrana gelmesinin sevincini yaşarken “yeni” Gossip Girl’den fotoğraflar gelmeye devam ediyor. HBO Max aracılığıyla ekranlara dönmeye hazırlanan dizi, bizleri eskisinden daha “yaramaz” gençlerle tanışacak. Yeni Gossip Girl hakkında –şimdilik- neler biliyoruz, göz atalım.

Dizinin yaratıcı kadrosu nasıl şekillendi?

Orijinal TV uyarlamasının tüm yaratıcıları yazar ve yönetimci yapımcı olarak geri dönüyor.  Manhattan’ın şaşalı yaşamlarını yine Josh Schwartz, Stephanie Savage ve Joshua Safran imzasıyla izleyeceğiz, fakat orijinalinden daha farklı bir temada. Joshua Safran geçen yıl katıldığı bir festivalde yeni dizinin, New Yorklu gençlerin hayatlarının demografik olarak daha doğru bir yansıması şeklinde ele alınacağını ve  “çok fazla tuhaf içerik” olacağı açıklamıştı.

Yeni Gossip Girl’e ne zaman kavuşacağız?

Pek çok dizi ve sinema filmi gibi Gossip Girl’ün de çekimleri pandemi nedeniyle ertelenmişti. Kasım ayında yeni kahramanlarımızın Metropolitan Müzesi'nin merdivenlerinde çekilmiş bir fotoğrafı basına servis edilmiş, çekimlerin başladığı duyurulmuştu. Dizinin yayın tarihi kesin olarak açıklanmasa da 2021’in başlarında ekranlara gelmesi bekleniyor.

Gossip Girl
Getty Images

Neler izleyeceğiz?

New Yorklu bir grup gencin arkadaşlıklarını, ilişkilerini ve hayatlarını konu alan dizi yıllar önce gündem yaratmayı başarmıştı. Orijinal versiyonu karakterlerin mahrem bilgilerinin ve sırlarının anonim olarak internette yayınlanmasına odaklandığından, yeni sezonlarda da sosyal medyanın günlük hayatlara etkilerinden bahsedileceğini söylemek mümkün. Yapımcıların açıklamalarına göre yeni Gossip Girl “sosyal gözetim” gibi kavramlara odaklanacak ve sosyal medyanın etkilerini ele alacak. Safran, yeni versiyonun diziyle aynı evrende geçeceğini de doğruladı. Yeni kahramanlarımızın daha cüretkar ve cesur oldukları da gelen bilgiler arasında.

Kaldığımız yerden devam mı?

Gossip Girl’ün finali bazılarımıza yetmiş, bazılarımızı ise tatmin etmemişti. Hal böyle olunca yeni Gossip Girl’ün nereden başlayacağı da akıllara gelen sorulardan biriydi. Sezonun Gossip Girl altıncı sezonunun son sahnesinden üç yıl sonra başlayacağı bilgisine sahibiz.

Gossip GirlGetty Images

Eski dostlara, tanıdık simalara rastlayacak mıyız?

Gossip Girl’ü seslendiren ancak dizide gerçek bir karakter olarak görünmeyen Kristen Bell dışında orijinal oyuncu kadrosunun hiçbiri yeni döneme geri dönmeyi planlamıyor. Kristen Bell'in, dizinin orijinal altı sezonunda yaptığı gibi, yeni diziyi anlatmak için Gossip Girl olarak geri döneceği doğrulandı. Bell'in imzası olan "Beni sevdiğini biliyorsun, XOXO, Gossip Girl," ilk serinin 121 bölümünün tamamında yer almış, dizinin alametifarikası haline gelmişti. Yapımcılar Schwartz, Savage ve Safran’ın "Kristen Bell her zaman Gossip Girl'ün sesiydi, her zaman da öyle olacaktır” açıklaması da hepimizi rahatlatıyor. Nate Archibad rolünde izlediğimiz Chace Crawford da verdiği bir röportajda, “Gossip Girl hayatımın çok önemli ve büyük bir parçası. Diziyle ilgili her şeye, her zaman açığım. Ancak yoğun yoğun çalışma tempoları nedeniyle eski kadronun bir araya gelmesinin çok zor olacağını düşünüyorum” demişti.

Gossip Girl'ün yeni kahramanları kimler?

Emily Alyn Lind’i  Serena van der Woodsen’a karşılık gelen Audrey rolünde izleyeceğiz. Ayrıca “The Chilling Adventures of Sabrina’dan” aşina olduğumuz Whitney Peak’i ve “Pretty Little Liars: The Perfectionists’den” Eli Brown’u, “”Lethal Weapon'dan” Jonathan Fernandez ve “Broadway'den” Jason Gotay’ı da ekranlarda göreceğiz. Dizinin resmi Instagram hesabından paylaşılan fotoğraflar da heyecanımızı arttırıyor.

Gossip Girl'ün yeni sezonunda kaç bölüm olacak?

Döneminin en sevilen televizyon dizilerinden biri olan Gossip Girl, yıllar sonra HBO Max tarafından hazırlanan yeni bölümleriyle bizleri Manhattan’a götürmeye hazırlanıyor. Dizinin ilk sezonu 60’ar dakikalık 10 bölümden oluşacak. Devam sezonları hakkında henüz bir bilgimiz olmasa da daha fazla sezon izleyeceğimizi tahmin etmek çok zor değil.

ETİKETLER: GOSSİP GİRL , HBO MAX