27 Aralık 2016

Evdeki Çekici Güç

Vogue editörleri, baş kurtarıcıları sayesinde daha sağlıklı bir evde yaşamanın tüyolarını verdiler. 

Bediz Yıldırım - Dijital Projeler Müdürü

9 yaşındaki kızım Bilge, alerjik bir bünyeye sahip. Özellikle de toza alerjisi var. Evde halı ya da perde bulunduramıyoruz. Toz ise en büyük düşmanımız. Sadece stor perde ve parkeler var, halı ya da normal perde yasak. Tüm kullandığı eşyaların da organik ve tüysüz olması gerekiyor. Evde sağlıklı yaşam için birincil önceliğimiz tozdan en iyi şekilde arınmış olması.

bediz bilge yıldırırm

Philips Marathon Ultimate hem hızlı hem de sağlıklı bir çözüm için evdeki baş kurtarıcımız. Alerjisinin daha da tetiklenmemesi için, Bilge’nin odasının hem sabah hem de akşam temizlenmesi gerekiyor. Philips Marathon Ultimate tozu hızlıca çektiği için bize zaman kazandırıyor. Rahatlıkla odasının ve tüm evin daha ferah ve temiz olmasını sağlıyorum ayrıca kızımla daha çok vakit geçiriyorum.

 philips detay

Bilge odasında oyuncaklarıyla da oynamayı çok seviyor. Oyuncakların hangi malzemelerden yapıldığına ne kadar dikkat etsek de evde bir şekilde toz tutmaları kaçınılmaz. Bunun için de Philips Marathon Ultimate’ın daha minik başlıklarını kullanıyorum, oyun alanını da temiz tutmuş oluyorum. Normalde herhangi bir elektrik süpürgesini Bilge odadayken kullanmayı tercih etmem, ama Marathon Ultimate, tüm tozu haznesinde tutup havada asılı kalmasını engellediği için kızım odadayken bile rahatça oyuncaklarını ve odasını temizleyebiliyorum.

  Valerie Dayan - Vogue Güzellik Editörü

philips detay

Köpeğim Mufi'nin tüyleri çok uzun ve güzel ancak böyle kalması için onu sık sık taramak gerekiyor. Mufi normalde pek tüy dökmüyor ancak onu taradığım anlar için geçerli değil bu. Hele bir de tüylerini evin salonunda tarıyorsak ekstra özen göstermek gerekiyor. Hem tüylerinin güzel durmasını istiyoruz, hem de sağlığı için gerçekten bakıma ihtiyacı var. Veteriner tüyleri iyi taranmayıp birbirine dolandığında canının çok acıdığını söylemişti, o yüzden mutlaka her gün taranıyor. Taradıktan sonra da Philips Marathon Ultimate yardımıma yetişiyor. Hızlı ve sessiz bir şekilde salonu tüylerden arındırabiliyorum. Onu yürüttükten sonra eve geldiğimizde sadece ayaklarını yıkıyoruz. Sonra da 3 ayrı tarakla taranıp, benim kendime kuaförden aldığım saç kurutma makinesi ile kendisine fön çekiliyor! Ben gerçekten onun kadar kuaföre gitmiyorum. Sanırım Mufi benden daha bakımlı!

philips detay
Mufi neyle oynayacağını kendi kendine seçiyor. Koridordaki oyuncak sepetinden birkaç tane seçip salona getiriyor ve uzanıp dilediği gibi oynuyor. Oyuncaklar da haliyle Mufi’nin tüylerini beraberinde getiriyor. Oyuncakların hepsi tüylü olduğu için haliyle tozlanmasın diye salonda değil koridorda tutuyoruz. Ancak bazen getirdiği oyuncaklar koltukların altında kalınca ve biz de onları unutunca tozlandığı oluyor. Evin neresinde olursa olsun, Marathon Ultimate’in fırçalı turbo başlığıyla onların tozunu da kolayca alabiliyorum. Arkadaşlarım sürekli Mufi’nin fotoğraflarını görmek istiyordu. Ben de sadece tatlılık ve iyilikten sorumlu bu ufaklığın herkes tarafından görülmesi gerektiğini düşünüp @mufibey hesabını açtım. Bir anda Mufiseverlerle muhatap olmaya başlamak gerçekten keyifli. 

Philips Marathon Ultimate

 philips marathon ultimate


Alerji Araştırma Vakfı Avrupa Merkezi (ECARF) onaylı HEPA 13 filtreleme sistemine sahip olan seri, tozu ve havayı en etkili şekilde ayırarak havadaki evcil hayvan tüyleri, böcek veya polenden kaynaklanan alerjen maddeleri %99,95 oranında temizleme özelliğine sahip.  Bu özelliği ile yüksek toz emisyon sınıfında yer alan Marathon Ultimate serisi, özellikle bebekli anneler, sporcular, hayvan severler ve alerjik bünyeye sahip kullanıcılar için daha kaliteli bir yaşam alanı sağlıyor.

Bu bir tanıtımdır 

ETİKETLER: VOGUEİNSTAGRAM