09 Eylül 2021

Dario Costa'nın Dünya Rekoru Konuşulmaya Devam Ediyor

Dari costa, Hamilton

4 Eylül 2021 tarihinde İtalyan hava akrobasi ve yarış pilotu Dario Costa İstanbul Çatalca’daki T1 ve T2 tünellerinin içinden uçarak “En Uzun Tünel Uçuşu”nda bir dünya rekoruna imza attı. Hamilton saatlerinin marka elçisi ve Red Bull pilotu, tamamen karanlıkta, yerden 1 metre yükseklikten ve yan duvarlardan sadece 3,5 metre uzaklıkta 245km/sa hızla uçarak yeteneğini bir kez daha gösterdi. Dario, başarılı uçuşun ardından “İnanırsanız başarırsınız!” yorumunda bulundu. “Yoğun ve tutkuyla çalışmamın ardından hayallerimi gerçekleştirdim” diyen Costa, “Bu süreçte hem her uçuşumda bileğimde hem de bu uçuşta kokpitte de hep yanımda olan Hamilton’a ne kadar teşekkür etsem az." diye ekledi. 

Dari costa, Hamilton

 
Hamilton CEO’su Vivan Stauffer de Dario Costa için “Onun cesur ruhu ve adanmışlığı imkansızı mümkün kıldı. Kokpitte zamanlama her şeydir ve Dario’ya bu dünya rekoru denemesinde destek olmaktan ve hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olmaktan inanılmaz gurur duyuyoruz.” sözleriyle desteğini dile getirdi. 
 
Uçuşta kullandığı Hamilton Khaki Takeoff için ünlü pilotun yorumları ise şöyle: “Bu saat hem pratik ve teknik hem de kullanışlı ve cool, saatimi sadece kokpitte değil yolda veya ailemleyken de severek takıyorum." Khaki Aviation Takeoff Authomatic Chronograph pilotlar için çok özel ve kullanışlı bir fonksiyona sahip. Kasa saatten kolayca çıkarılarak uçak kokpitindeki mount bölümüne monte edilebiliyor, böylece saati görmek için bileğe bakmaya gerek kalmıyor. 
 
Dari costa, Hamilton
 
Hamilton, Dario’nun Dünya Rekoru’na ithafen Khaki Aviation AC Takeoff modelinden 100 adet limitli özel bir saat üretiyor. 100 adet, Dario’nun yerden sadece 100 cm yukarıda uçması sebebiyle seçildi. 60 saat güç rezervli H-31 otomatik mekanizmaya sahip bu çarpıcı saat, kokpitteki kullanışlılığını yansıtan, bilekten çıkarılıp masa saatine de dönüştürülebilen, özel bir pakette geliyor.

ETİKETLER: DARİO COSTA , HAMİLTON , SAAT