10 Eylül 2015

Apple Watch'a Couture Dokunuş

YAZI: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

Teknoloji devi Apple'ın Çarşamba günü San Francisco'da gerçekleştirdiği lansman, uzunca bir süredir merakla bekleniyordu. Söylentiler beklentileri yükseltedursun, Apple takipçileri bu bekleyişe deyip değmeyeceği konusunda heyecan içindeydi. Gelelim tüm bu heyecanı haksız çıkartmayan gecede dünyaya tanıtılan yeniliklere: Apps ile boyut değiştiren Apple TV, lansmanın ilk yıldızıydı; iPhone 6s ve 6s Plus ise en merakla bekleneni. Ancak asıl sürpriz, Apple'ın yıllar süren inadına son verip nihayet kalem ve klavye entegreli bir tablet tanıtmasıydı. "iPad'den sonra iPad için duyduğunuz en büyük haber" motto'suyla tanıtılan yeni iPad Pro, tabletlerin yeniden profesyonellerin radarına girmesi için akıllıca bir hamle.

15-09/10/iphone6s.jpgApple'ın San Francisco'da tanıttığı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus. (Fotoğraf: Getty Images Turkey)

Ancak moda dünyasının bu lansmandaki esas odak noktasının, azılı teknoloji meraklılarının pek ilgisini çekmeyen bir işbirliği olduğunu itiraf etmek gerek. Apple Watch'un Hermès imzası taşıyan yeni kayışları ve bu kayışlara eşlik eden yeni saat arayüzü, hayatımıza henüz giren bu süper teknolojik saatin stil algımızla uyumlu olduğunu garantiliyor.

15-09/10/hermes-apple-watch.jpgApple'ın San Francisco'da tanıttığı Apple Watch Hermès kayışları. (Fotoğraf: Getty Images Turkey)

Hermès Apple Watch kayışlarının fiyatı, $1,100 ve $1,250 arasında değişiyor.

ETİKETLER: APPLE , APPLE WATCH , İPAD PRO , APPLE TV , HERMÈS , İPHONE6S