08 Mart 2018

App Store'dan Yaratıcı Bir Türk Kadının Hikayesi

App Store, kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarılarının kutlanmasına adanmış 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü "Bugün" ve "Uygulamalar" sekmelerini özelleştirerek kutluyor. 

18-03/08/app-store.jpg

Bugüne özel He2 Apps'in Kurucu Ortağı Neslihan Aydınoğlu, App Store "Bugün" hikayesinde, kendi hikayesini anlatıyor. İstanbul menşeli stüdyo He2 Apps’in kurucuları Neslihan ve Deniz Aydınoğlu’nun geliştirdiği efsaneleşen Türkçe kelime oyunu Kelimelik, App Store’da yayınlanalı tam 5 yıl oldu ve o günden bu yana 11 milyon kişinin ekranına ulaştı. Kelimelik oyununun geliştirici ortağı Neslihan Aydınoğlu, “Bilgi güçtür ve işini iyi yapan bir insanın karşısında hiç bir engel duramaz. Bu şekilde bulunduğun her ortamda azınlık olmanın tüm dezavantajlarının üstesinden gelebilirsin” diyor. 

18-03/08/kelimelik.jpg

App Store, tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutlamanın ötesinde, onlara kendi kişilik özelliklerinden çıkan uygulama önerilerini sunuyor. Kadınlara "Üretkensin, Kendinden Eminsin, Beceriklisin, Çekingen Değilsin, Sağlığına önem verirsin, Meraklısın, Çabuk öğrenirsin, Çocuklarla iyisin, Müzikseversin ve Yaratıcısın" diyerek onlara bu özelliklerini daha iyi değerlendirebilmelerine yardımcı olacak uygulama önerilerini sıralıyor.

Meraklısına not: Tüm hikaye ve uygulama önerileri için iOS cihazından App Store’da Bugün ve Uygulamalar Sekmelerini ziyaret etmek yeterli.  

ETİKETLER: APPLE STORE , APPLE