14 Aralık 2012

Altın Küre adayları açıklandı

Altın Küre bu yıl 70'inci kez veriliyor. 13 Ocak Pazar akşamı Beverly Hilton Hotel'da düzenlenecek  olan ödüllerin adayları belli oldu. Tina Fey ve Amy Poehler sunacağı tören, CNBC-e'de simultaneli çeviriyle e2'deyse orjinal sesiyle izleyeciyle buluşacak.

 

Geçtiğimiz yılın fotoğrafları için tıklayın.

İşte Oscar yarışında dengeleri de belirleyen ödüller için adaylar:


En İyi Film (DRAMA)
Argo
Django Unchained
Life of Pi
Lincoln
Zero Dark Thirty


En İyi Kadın Oyuncu (DRAMA)
Jessica Chastain (Zero Dark Thirty)
Marion Cotillard (Rust and Bone)
Helen Mirren (Hitchcock)
Naomi Watts (The Impossible)
Rachel Weisz (The Deep Blue Sea)


En İyi Erkek Oyuncu (DRAMA)
Daniel Day-Lewis (Lincoln)
Richard Gere (Arbitrage)
John Hawkes (The Sessions)
Joaquin Phoenix (The Master)
Denzel Washington (Flight)


En İyi Film (KOMEDİ-MÜZİKAL)
The Best Exotic Marigold Hotel
Les Miserables
Moonrise Kingdom
Salmon Fishing in the Yemen
Silver Linings Playbook


En İyi Kadın Oyuncu (KOMEDİ-MÜZİKAL)
Emily Blunt (Salmon Fishing in the Yemen)
Judi Dench (The Best Exotic Marigold Hotel)
Jennifer Lawrence (Silver Linings Playbook)
Maggie Smith (Quartet)
Meryl Streep (Hope Springs)


En İyi Erkek oyuncu (KOMEDİ-MÜZİKAL)
Jack Black (Bernie)
Bradley Cooper (Silver Linings Playbook)
Hugh Jackman (Les Miserables)
Ewan McGregor (Salmon Fishing in the Yemen)
Bill Murray (Hyde Park on Hudson)

En İyi Animasyon
Brave
Frankenweenie
Hotel Transylvanie
Rise of the Guardians
Wreck-It-Ralph


En İyi Yabancı Film
Amour
Kon-Tiki
The Intouchables
A Royal Affair
Rust and Bone


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Amy Adams (The Master)
Sally Field (Lincoln)
Anne Hathaway (Les Miserables)
Helen Hunt ( The Sessions)
Nicole Kidman (The Paperboy)


En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Alan Arkin (Argo)
Leonardo DiCaprio (Django Unchained)
Philip Seymour Hoffmann (The Master)
Tommy Lee Jones  (Lincoln)
Christopher Waltz (Django Unchained)


En İyi Yönetmen
Ben Affleck (Argo)
Kathryn Bigelow (Zero Dark Thirty)
Ang Lee (Life of Pi)
Steven Spielberg (Lincoln)
Quentin Tarantino ( Django Unchained)


En İyi Senaryo
Chris Terrio (Argo)
Quentin Tarantino ( Django Unchained)
Tony Kushner (Lincoln)
David O Russell and Matthew Quick (Silver Linings Playbook)
Mark Boal (Zero Dark Thirty)


En İyi Dizi (DRAMA)
Boardwalk Empire
Breaking Bad
Downtown Abbey
Homeland
The Newsroom


En İyi Kadın Oyuncu (DRAMA)
Connie Britton (Nashville)
Glenn Close (Damages)
Claire Danes (Homeland)
Michelle Dockery (Downtown Abbey)
Julliana Margulies (The Good Wife)


En İyi Erkek Oyuncu (DRAMA)
Steve Buscemi (Boardwalk Empire)
Bryan Cranston (Breaking Bad)
Jeff Daniels (The Newsroom)
Jon Hamm (Mad Men)
Damian Lewis (Homeland)


En İyi Dizi (KOMEDİ-MÜZİKAL)
The Big Bang Theory
Girls
Modern Family
Episodes
Smash


En İyi Kadın Oyuncu (KOMEDİ-MÜZİKAL)
Zooey Dechanel (New Girl)
Lena Dunham (Girls)
Tina Fey (30 Rock)
Julia Louis Drefus (Veep)
Amy Poehler (Parks and Recreation)


En İyi Erkek Oyuncu
Alec Baldwin (30 Rock)
Don Cheadle (House of Lies)
Louis C.K. (Louie)
Matt LeBlanc (Episodes)
Jim Parsons (The Big Bang Theory)


En İyi Mini Dizi
Game Change
The Girl
Hatfields& McCoys
The Hour
Political Animals

ETİKETLER: ALTIN KÜRE , ÖDÜL TÖRENİ , 70. ALTIN KÜRE