25 Kasım 2021

Adele'in İngilizce Öğretmeniyle Tanışın

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

adele

Adele ilgi odağı haline gelen ve merakla beklenen yeni albümü 30'un ilk konserini Londra’da verdi. Dua Lipa, David Tennant, Idris Elba, Samuel L Jackson ve Emma Watson gibi önemli isimlerin katıldığı konserin belki de en güzel ve unutulmaz anı oyuncu Dame Emma Thompson'ın, Adele’e gençken kimden ilham aldığını sormasıyla başladı.

Adele, Balham'daki Chestnut Grove Okulu'ndan İngilizce öğretmeni McDonald’ın adını vererek şu sözleri söyledi: “Sekiz yaşında okuldan ayrılmıştı. Beni edebiyatla o tanıştırdı. Her zaman İngilizceye takıntılıydım ama şimdi şarkı sözleri yazıyorum. McDonald, çok havalı ve ilgi çekiciydi. Bizi gerçekten önemserdi. İngilizce derslerimi dört gözle bekliyordum.”

Buraya kadar her şey, tatlı bir anı tazeleme olarak görülse de Thompson daha sonra Adele'in 20 yıldır görmediği McDonald'nın seyirciler arasında olduğunu açıkladı. Konserlerinde hayranlarını şaşırtmaya alışan şarkıcıyı şaşkına çevirmenin zamanı gelmişti. Öğretmenini sahnede görünce duygulanan Adele, sevinç gözyaşları dökerken McDonald, "Seninle gurur duyuyorum." dedi.

Gözyaşlarının silmek için ufak bir mola isteyen Adele, Alan Carr’ı sahneye davet ederek teşekkürlerini iletti. 

ETİKETLER: ADELE