22 Kasım 2016

Trend Alarmı: Büyüleyici Bronz Etkisi

EDİTÖR: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Karlie Kloss

Karlie Kloss, Fotoğraf: @karliekloss

Güzellik dünyasındaki sonsuz paradokslara bir yenisi daha ekleniyor. Kısa saçrapunzel saçlar mı, mat dudaklar vs vinil dudaklar mı derken şu ara gözler makyajdaki yoğun bronz etkisi üzerinde. Hollywood dalgasında sıkça rastladığımız bronz büyüsü 2017 İlkbahar/Yaz defilelerinde tanık olduğumuz blush etkisini sorgulatıyor. Bu kışı tam kırmızı allıklarla canlı geçirmeyi hayal ederken bir anda karşımıza çıkan bronz büyüsü aklımızı çeliyor.

Karlie Kloss

Chriss Teigen, Fotoğraf: Getty Images Turkey

Yazda kaldığını düşündüğümüz bronz en gösterişli haliyle kışa hazırlanıyor. Parti sezonunun olmazsa olmazı altınla mükemmel uyumu yakalayan bronz gecenin ışıltısına ayak uyduruyor. Makyajın odağı bronz yanaklar olurken, bu nüansı gözlerde ve hatta dudaklarda bile görmek mümkün. Özellikle kumral ve buğday tenliler, bronzla yakaladıkları harmoniyi keşfettikten sonra kış güzellik ritüellerini belirlemiş olacaklar.

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez, Fotoğraf: Getty Images Turkey

Peki Hollywood bronz büyüsünü nasıl mı yorumluyor? Karlie Kloss bronz yanaklarını kahve tonlarında bir göz makyajı ve kiremit dudaklarıyla eşleştirirken, parlamaktan korkmayan Jennifer Lopez bronzun ikizi rose-gold’a şans veriyor ve görünümünü ışıldayan dudaklarla tamamlıyor. Diva Chrissy ise bronz yanaklarına parıldayan dudakları ve yoğun kirpik etkisiyle eşlik ediyor.

Bu kış bronz büyüsüne güvenerek, güzellik dünyasının hit trendleri strobing ve contour’ü birbirleriyle karıştırabilir ve dilediğiniz gibi cesur olabilirsiniz. Aydınlatıcıları kontür kitleriyle kullanıp istediğiniz tonu, nüansı elde etmek için tek ihtiyacınız olan şey hayal gücünüz. Bronz etkiyi yanaklarda değil de gözlerde yaşatmak istiyorsanız da, bronzer yerine altın-bronz tonlarında göz farlarıyla Kleopatra etkisi yaratacaksınız. Ve unutmayın ki bronz makyaja en iyi dudak parlatıcıları ve ışıldayan rujlar eşlik ediyor.

ETİKETLER: GÜZELLİK , MAKYAJ , TREND , BRONZ