15 Nisan 2016

Trend Alarmı: Mat Dudaklar vs Parlak Dudaklar

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Parlak vs Mat DudaklarCeline 2016 İlkbahar/Yaz, Nina Ricci 2016 İlkbahar/Yaz

Fotoğraf: Indigital, Fotoğraf: Getty Images Turkey

2016 İlkbahar/Yaz sezonunda trendler her zaman olduğu gibi varolma yarışlarını sürdürüyor. Ama bu sezon en zıt iki trend aynı anda barınmaya çalışıyor. Mat ve parlak dudakların ezeli rekabeti 2016 İlkbahar/Yaz sezonuna da taşındı. Siz de bu yarışta tarafınızı seçin, asaletin simgesi mat dudaklar mı gösterişli ve cüretkar parlak dudaklar mı?

Mat Dudaklar

Geçtiğimiz sezonlarda gördüğü ilgi sayesinde güzellik dünyasındaki yerini iyice sağlamlaştıran mat dudaklar bu sezon da Celine, Jason Wu, Dolce&Gabbana ve birçok şovda asil seksapalitesini konuşturdu. Mat dudaklar özellikle kırmızı ruj ile her zaman mükemmeliyetçi bir tavır sergiliyor. Bu kusursuz görünümün altında yatan güzellik sırrı ise dudak kalemleri. Mat ruj öncesi dudak kalemiyle dudak çerçevenizi belirlerseniz siz de kusursuz mat dudaklara sahip olabilirsiniz. 

Parlak Dudaklar

Makyajda minimal, duru güzelliğin ön plana çıkarken, geçtiğimiz kış ruhumuzu hareketlendiren disko etkisinden sonra, 2016 İlkbahar/Yaz sezonunda da disko parıltısına rastladık. Dior, Nina Ricci, Kenzo'nun gösterişli parlak dudakları sezonun en dikkat çeken güzellik hamlelerinden biri oldu. Bu sezon Dior, Lancome, Nars gibi büyük kozmetik firmalarının güzellik dünyasını çeşit çeşit dudak parlatıcısına boğduğunu düşünecek olursak, parlak dudaklar bu maçı kolay kolay mat dudaklara vermeyecek gibi görünüyor. 

ETİKETLER: GÜZELLİK , MAKYAJ , TREND , 2016İLKBAHARYAZ , MAT DUDAKLAR , PARLAK DUDAKLAR