06 Eylül 2020

Sıcak İklimin Pratik Makyaj Trendi: Brontouring

YAZI: EKİN KURBETÇİ

emily-ratajkowsi-makeu-beauty-bronzer

Fotoğraf: @hungvanngo

Her ne kadar ferah ve çıplak cilt trendi yükselişte olsa da bazılarımız Kim Kardashian öncülüğünde yükselen kontür trendinden henüz vazgeçemedik. Ancak sezonun makyaj trendlerine uyum sağlayan kontür alışkanlığı, doğal görünüm furyasıyla keskin hatlarından kurtuldu ve daha yumuşak, belli belirsiz bir forma kavuştu.
emily-ratajkowsi-makeu-beauty-bronzer

Fotoğraf: @maryphillips

Şimdiyse, yaz makyajının olmazsa olmazlarından bronzlaştırıcılar ‘brontouring’ tekniğiyle bir taşla iki kuş vurmanızı sağlıyor. Doğal kontür uygulamasını bronzlaştırıcınızla uygulayacağınız bu teknikle aynı anda hem yüz hatlarınızı şekillendiriyor hem de teninize güneşten bir öpücük konduruyorsunuz. Ancak brontouring’i uygularken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

1) Bu uygulama için bronzlaştırıcınızı çok sıcak veya çok soğuk tonlu olmaması lazım. Cilt renginize göre gölge yapabileceğiniz kadar soğuk ama yüzünüze kirli bir görünüm vermeyecek kadar da sıcak tonlu bir ürün seçmelisiniz.

2) Brontouring uygulayacağınız ürünü simli dokulardan değil, mat veya saten bitişlilerden seçmelisiniz ki daha doğal bir görünüm ve daha efektif bir şekillendirme elde edin.

3) Brontouring tekniği ne yazık ki burun ve boyun kontürü için çok da uygun değil. Bu teknik cilt renginizi ısıtırken yüzünüzü inceltmek için kullanılıyor. Bu yüzden yumuşak tüylü büyük bir fırçayla, alın çevrenize ve yanak boşluklarınızdan yukarıya doğru ürünü harmanlayarak brontouring’i uygulayabilirsiniz. Burun köprüsü üzerine hafif bir dokunuşla da doğal güneş bronzluğu izlenimi verebilirsiniz.

Brontouring için Favori Bronzerlar Listesi

ETİKETLER: MAKYAJ TRENDİ , BRONTOURİNG , BRONZLAŞTIRICI , KONTÜR , MAKYAJ İPUCU