17 Ağustos 2017

Pat McGrath’in 'Sınırsız' Makyaj Koleksiyonu

YAZI: EKİN KURBETÇİ

pat-mcgrath-blue-eyeshadow-makeup

Fotoğraf: Charlotte Wales

Endüstrideki 25 yıllık geçmişi ve çıkarttığı 6 sınırlı üretim koleksiyondan sonra ünlü makyaj artisti Pat McGrath temel koleksiyonunu piyasaya sürüyor. İki yıldır büyük bir sır olarak yürüttüğü çalışmalarını geçtiğimiz aylarda Manhattan stüdyosunda yaptığı gizli bir toplantıda açıklayan artist, yaklaşık 60 parçalık makyaj yelpazesiyle güzellik meraklılarının kalp atışlarını hızlandırdı.

 

Fendi için tasarladığı simli dudaklar ve Maison Margiela defilesindeki folyo güzellik detaylarıyla backstage’in vazgeçilmezlerinden olan Pat McGrath kendisini bir makyaj bağımlısı olarak adlandırıyor. Versace, McQueen ve Valentino gibi markalara da güzellik danışmanlığı yapan artistin ilk koleksiyonu 2015’de çıktığı anda tükenmişti. Hatta öyle ki bu kitle gelen simli dudak trendi hala tüm hızıyla devam ediyor.

pat-mcgrath-blue-eyeshadow-makeup

Slick Woods

Fotoğraf: @patmcgrathreal

Kim Kardashian, Naomi Campbell gibi yıldızların yanında Instagram’dan araştırdığı kişileri de ilham kaynağı olarak kullanan Pat’in keşiflerinden biri olan model Slick Woods, onun makyajını bir sanat formu olarak nitelendiriyor.

pat-mcgrath-blue-eyeshadow-makeup

Fotoğraf: Pat McGrath Labs

Piyasaya çıktığı anda tükenen birçok edisyonun ardından Pat, temel kozmetik serisi için mutluluğunu dile getirirken bu parçaların koleksiyonunun baş tacı olduğunu söylüyor. “Ulaşılması zor standartlarım için sanırım ekibimi çıldırttım.” diyen Pat McGrath iyi ki de öyle yapmış, çünkü söz konusu Pat McGrath olunca beklentiler sınırları aşıyor. Yeni koleksiyonunda 3 far paleti, 5 göz kalemi, 40 ruj, 11 dudak kalemi ve 1 muhteşem maskaraya yer verdiğini söyleyen artist, mükemmeliyetçiliğinden olsa gerek yelpazesini renkli kozmetik ürünleriyle sınırlandırarak fondöten ve cilt ürünlerinin henüz geliştirilmekte olduğunu belirtiyor. Heyecanla beklenen ürünler 16 eylülde meraklılarıyla buluşacakken işine kendini adayan yılların artisti Pat McGrath son sözü söylüyor: “Bu gerçek bir aşkın sonucu, hissediyorsunuz değil mi?”

ETİKETLER: PAT MCGRATH , MAKYAJ , GÜZELLİK