10 Nisan 2015

Mia Moretti ile Festivale Hazır

 
 
MAC ile nasıl buluştun?
Bir kaç yıl önce Lollapalooza’da MAC’in etkinliklerinde DJ’lik  yapmaya başladım. Benden geçtiğimiz Lollapalooza ve gelecek South by Southfest müzik festivali için kalıcı serilerinden bir koleksiyon oluşturmamı istediler. Coachella için ise kendi koleksiyonumu oluşturdum. Kendim kullanmaktan hoşlandığım, nasıl kullanılması gerektiğini bildiğim ve kullanılması kolay olan ürün ve renkleri koleksiyonda kullandım. Tam olarak benim kişiliğimi yansıtan bir koleksiyon yaratmak istedim.
 
Koleksiyondaki en beğendiğin ürün hangisi?
Hepsini çok seviyorum. The Casual Color - PS I Love You muhtemelen en sevdiğim ürün çünkü kullanımı çok kolay ve beni çok yansıtıyor. Hem dudağa, hem göze, hem de yanaklara uygulanabiliyor. Çok amaçlı ürünler festivaller için mükemmel. Deniz, rüzgar, kum hatta bazen fırtına bile oluyor ama bu ürünle ona rağmen görünümünüzü koruyabiliyorsunuz.
 
 
 
İdeal güzellik görünümü nasıl olmalı?
En beğendiğim görünüm çarpıcı, kırmızı bir dudak; hem çok göz alıcı hem de kolay kullanılabilir. Makyajının geri kalanını minimumda tutabilirsin. Kırmızı ruj sür ve güneş gözlüğü tak, havuz kenarında da festivalde de mükemmel görünebilirsin.
 
Hiç yanlış makyaj yaptığın oldu mu?
Makyaj yapma ile ilgili en eski anım yeşil bir eyeliner sürmeye çalışmamdı ve birinin gelip bana gözümün morarıp morarmadığını sormasıydı. O günden sonra neredeyse hiç eyeliner sürmedim! Yaptığım makyaj seneler içinde değişti. Daha kendimi buldum ve trendleri takip etmek yerine kendime neyin yakışıp yakışmadığını keşfettim. 
 
Güzellik tarzı giyim stiti hakkında ipuçu veriyor mu?
Kesinlikle. Güzellik tarzın hayatındaki herşeye yansıyor. Giyimimden müziğime, arkadaşlarıma ve aileme, hayatımdaki herşey birbirinin yansıması. Bana göre güzellik o gün nasıl hissettiğinle ilgili. 
 
Günlük güzellik rutininin nelerden oluşur?
Nemlendirme ve SPF günlük güzellik rutinimin iki ana faktörü. Krem bir makyaj temizleyicisi ve ardından yağlarla zenginleştirişmiş nemlendirici tonik kullanıyorum. Eğer cildimi biraz daha nemlendirmek istiyorsam, Aloe Vera bazlı ürünler kullanıyorum. Daha sonra SPF ve MAC Face and Body Foundation uyguluyorum. Geceleri de krem temizleyici ile yüzümü temizleyip C Vitamini uyguluyorum. C Vitamini gece cildinizi yeniliyor.
 
 

 

ETİKETLER: M.A.C , MİA MORETTİ , FESTİVAL 2015 , COACHELLA 2015 , LOLLAPALOOZA , MAKYAJ , MAKYAJ TREND , GÜZELLİK , GÜZELLİK REHBERİ