18 Şubat 2019

Halpern Makyajında Modern Disko Etkisi

YAZI: EKİN KURBETÇİ

halpern-sam-macknight-Isamaya-Ffrench-runway-hair-make-up-gold-london-fashion-week

Fotoğraf: @sammcknight1

New York Moda Haftası'nın ardından başlayan Londra Moda Haftası da bize kanıtlıyor ki bu sene ışıltılı makyajlara yeni alternatifler ve farklı yaklaşımlar görmeye devam edeceğiz. Rodarte'nin monokrom simleri, Christian Siriano'nun galaksi kristallerinden sonra ışıltıya yeni bir boyut katma sırası Londra menşeili Halpern'a geliyor.

halpern-sam-macknight-Isamaya-Ffrench-runway-hair-make-up-gold-london-fashion-week

Fotoğraf: @nishasirpalmakeup

Disko makyajına yeni bir tavır getiren ve 20'ler esintili illustrasyonlarıyla tanınan artist Erté'den esinlenen renkli ve cesur koleksiyonu tamamlayan bu makyaj, defiledeki kıyafetler gibi göz alıcı ve iddialı. 3 boyut katması için kullanılan altın varak ve farklı renkteki pigmentlerle elde edilen metalik göz makyajı, kirpik diplerinden kaşlara kadar modellerin bakışlarını kaplayarak dramatik bir sonuç oraya çıkarıyor. Yeni nesil makyaj vizyoneri Isamaya Ffrench'in yaratıcılığının eseri olan bu görünüm, artistin retro ışıltıyı günümüze uyarlamak ve çıtayı bir üst seviyeye çıkarmak istemesiyle ortaya çıkmış.

halpern-sam-macknight-Isamaya-Ffrench-runway-hair-make-up-gold-london-fashion-week

Fotoğraf: @nikkivonsee

Cool ve modern tavırla 70'ler diskosunu mükemmel bir şekilde harmanlayan bu makyaj altın renkli dokusu ve cesaretiyle ilham veriyor. Podyumda göz alıcı yansımaları güzellik portresinin bir parçası haline getiren Halpern'la anlıyoruz ki 2019-20 Sonbahar/Kış mevsimi ışıltının zirveden inmediği bir sezon olacak.

Halpern 2019-20 Sonbahar/Kış

ETİKETLER: HALPERN , DEFİLE MAKYAJI , LONDRA MODA HAFTASI , IŞILTILI MAKYAJ , 2019-20 SONBAHAR/KIŞ