05 Mayıs 2019

Gucci'nin Alessandro Michele İmzalı Makyaj Koleksiyonu

YAZI: EKİN KURBETÇİ

gucci-beauty-lipstick-make-up-alessandro-michele

Fotoğraf: @guccibeauty

Alessandro Michele'nin Gucci karakterini belirleyen estetik anlayışı, etki alanını sadece kıyafetler ve aksesuarlarla sınırlı bırakmıyor. Markanın diğer kategorilerine de kendi özel dokunuşunu katmaya başlayan Alessandro'nun güzellik dünyasına olan ilk yönelimi Gucci'nin parfüm ailesi ile başlamıştı. Alchemist's Garden isimli nostaljik eczacı şişelerinden ve tabi ki ikonik Gucci hayvanlarından esinlenen kreatif direktör, parfümler, esanslar ve mumlardan oluşan geniş bir koleksiyon çıkarmıştı.

gucci-beauty-lipstick-make-up-alessandro-michele

Fotoğraf: @guccibeauty

Parfümlerden sonra da şimdi de Alesaandro Michele rotasını renkli kozmetiğe çevirdi. Gucci adı altında kendi imzasını taşıyan ilk makyaj ailesini çıkarmaya hazırlanan tasarımcı bu heyecan verici yolculuğa rujlarla başlıyor.

gucci-beauty-lipstick-make-up-alessandro-michele

Fotoğraf: @guccibeauty

Baume à LèvresRouge à Lèvres VoileRouge à Lèvres Satin gibi farklı tuşeli ruj ailelerine imza atan Alessandro'nun tasarım gözü aynı zamanda rujların ambalajlarına da yansımış. Altın tüpler ve retro çiçek desenli kapaklar tasarımcının Alchemist's Garden ailesiyle tam bir uyum içinde.

Alessandro Michele'nin ilk makyaj koleksiyonu olma özelliğini taşıyan ürünler önce New York'taki seçili mağazalarda ardından da 25 Mayıs'ta Harrods'ta satışa çıkacak. Kreatif direktörün rujlardan sonra odağında hangi ürün ailesi var, merakla bekliyoruz!

ETİKETLER: GUCCİ , GUCCİ BEAUTY , ALESSANDRO MİCHELE , MAKYAJ , RUJ KOLEKSİYONU