27 Mayıs 2015

Eyeliner Çekmenin İncelikleri

Eyeliner çekmek bir sanat dalı sayılabilir ve her kadın, doğası gereği birer sanatçı! Ancak sanatçıların da acemilik ve kendi tekniğini oluşturma dönemleri olduğunu hatırlatmakta fayda var. Siz de kendinizi acemi hissediyorsanız bu ipuçlarından yardım alabilirsiniz. 

Fotoğraf: Pixelformula

İşe dirseğinizi sağlam bir zemine koyarak başlayın. Kolunuzu dirseğinizden itibaren dik açıyla tutarak elinizi göz hizasına getirin. Dilerseniz yanağızdan destek alabilirsiniz.
 
Nereden başlamalı?
Kuyruklu bir stil tercih edecekseniz, öncelikle kuyruğu çizin. Çizginin hizası alt kirpik dibinin dış kısmı olursa işiniz daha kolay olacaktır. Mükemmel kuyruğu oluşturmak için, öncelikle alt kirpik diplerinin dış ucunun hizasında bir çizgi çekin, ardından yukarı çizgiyi çekin. Minik bir üçgen oluştuktan sonra üçgenin içini doldurun.
 
Hatırlatma: Eğer hem göz farı hem eyeliner uygulayacaksanız, mutlaka farı önce sürün. Bu, eyelinerın tutunmasını kolaylaştıran kuru zemini yaratacaktır.
 
Uygulamayı kolaylaştıran malzemeler
Düz bir çizgi çekmekte zorlanıyorsanız, para bandından faydalanabilirsiniz. Bandı göz şekli doğrultusunda, ucu aşağı bakacak şekilde yapıştırarak boş kısımları doldurun.  Kredi kartı, aynı biçimde kullanıldığında eyelinerda usta olmanızı kolaylaştıracaktır. Bunlara ek olarak kaşığın düz ucu mükemmel çizgiyi çekmenizi, kıvrık ucuysa istediğiniz kıvrımı yaratarak Kleopatra stilinde bir çizgi elde etmenizi sağlar. 
 
Nasıl çekmeli? 
Eliniz çizgi çekmeye alışık değilse, eyelinerı göz şeklinizi bütünleyecek şekilde ufak noktalar halinde uygulayıp ardından noktaları birleştirebilirsiniz. Göz kapaklarına çizgiyi çekmeden önce, göz kapağınızı elinizle hafifçe gerginleştirin. Bu sayede, buruşukların oluşturduğu boşluklardan kurtulabilirsiniz.
 
 
Bu bir tanıtımdır
 

 

ETİKETLER: MAKYAJ , L'OREAL , EYELİNER , MAKYAJ TREND , MAKYAJ SIRLARI