22 Şubat 2018

Erdem ve NARS'ın Heyecanlandıran İş Birliği

YAZI: EKİN KURBETÇİ

 erdem

Geçtiğimiz haftalarda H&M ile bir koleksiyon çıkaracağı haberiyle moda tutkunlarını sevindiren Erdem, Londra Moda Haftasında da güzellik meraklılarını ilgilendiren bir iş birliğini duyurdu: Erdem for NARS.

Her sezon gerçekleşen defilelerinde karakterli güzellik çehreleriyle konuşulan başarılı markanın, son 5 senede olduğu gibi son defilesinde de görünümleri NARS'a emanetti. Usta makyaj artisti Val Garland, makyaj tasarımlarını Erdem'in annesine ait imza dudaklardan ve 1930'lar,40'lar aristokrasisinden ilham alarak oluşturdu. Makyajın uygulamasında ise yeni iş birliğinin ürünleri kullanıldı.

nars-erdem-strange-flowers-lip-palette-highlighter-lipstick-beauty-make-up

Fotoğraf: NARS

Bu sınırlı üretim koleksiyonun ana teması Erdem'in imzalarından olan çiçek motiflerinden geliyor. 'Strange Flowers' ismiyle adlandırılan bu makyaj ailesi, ilhamını ve isimlerini, her biri vahşi ve nadide olan, çok bilinmeyen ama renkleri ve güzellikleriyle baştan çıkaran çiçeklerden alıyor. Highlighter kaleminden yağ emici kağıtlara kadar birçok doku barındıran koleksiyonun favorilerinden biri ise Poison Rose isimli pudra ruj paleti. Sezonun hitlerinden olan pudra dokusunu es geçmeyen Erdem Moralıoğlu 'Ultra mat ve kırmızı dudakların yarattığı efektten her zaman hoşlanmışımdır. Bu renkler bana annemi anımsatıyor. Her zaman, evden çıkarken, dünyaya karşı hazır olduğunu gösteren bir kırmızı ruj sürerdi.' diyerek bu paletin arkasındaki hikayeyi açıklıyor. Mayıs ayında makyaj koleksiyonumuza katabileceğimiz, cesur ve romantik havasıyla kalp atışlarını hızlandıran Erdem for NARS işbirliğini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Erdem 2018-19 Sonbahar/Kış defilesinin detayları için tıklayın.

ETİKETLER: ERDEM , NARS , GÜZELLİK , #MAKYAJ , STRANGE FLOWERS