26 Nisan 2015

En Fotojenik 5 Makyaj Hilesi

 
 
 
Gözler: 
Fotoğraflar için en güzel renk, bronz ve pembe tonlarındaki farlar. Aynı anda hem doğal hem vurgulu bir görünüm sunan bu renklerle çekici ve sofistike bir stil elde etmek mümkün. İlk olarak uçuk pembe tonlarındaki bir farı göz kapaklarınıza baz renk olarak uygulayın. Kahverengi farı ise göz kapaklarınızın dış ve üst köşelerine sürüp karıştırma fırçasıyla iki rengin kesiştiği bölgeyi karıştırın. Aynı kahverengi farı eğik açılı bir fırçayla alt kirpik diplerinin dış köşelerine uygulayarak göz şeklini belirginleştirin. Göz pınarlarının çevresine bej ya da açık pembe, ışıltılı bir far sürün ve ince uçlu bir eyeliner'ı üst kirpik diplerine uygulayın. Göz altlarını temiz bir fırçayla hafifçe süpürerek far kalıntılarını temizledikten sonra ve bölgeye aydınlatıcı uygularak göz makyajınızı tamamlayın. 
 
 
 
Kirpikler:
Önceden ısıtılan kıvırıcıyla kirpikleri kıvırıp hacim veren siyah bir maskara uygulayın. Ardından maskarayı kirpik diplerinden zigzag hareketler yaparak uçlara doğru sürün. Maskarayı alt kirpiklere de sürerek daha vurgulu bakışlar elde edebilirsiniz.
 
Ten:
Fotoğraflarda fotojenik görünmenin ilk kuralı parlamayan bir cilt. Parlamayı engellemek için cilt tipine uygun bir pudradan yararlanın. Bu pudrayı az miktarda ve ufak dokunuşlarla uygulamaya dikkat edin. Ardından açık pembe bir allıkla elmacık kemiklerinizin üzerine minik dokunuşlar yaparak doğal bir pembelik elde etmek de fotoğrafta fotojenik görünmenize yardımcı olacaktır. Fotoğraf çekilmeden önce dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise yüzünüzü kontürleyerek en doğru şekle soktuğunuzdan emin olmak. Kontür işlemini çok abartmadan yapmak ise en doğal ve güzel görünümü elde etmenizi sağlayacaktır. Bunun için bir BB krem sürüp, mat bir bronzer'ı elmacık kemiklerinizin altına, burun kemiğinin yan kısımlarına, alnının üst bölümüne ve çene kemiğine bronzerı kontür fırçasıyla sürün. Boyun bölgenizde sarkma varsa bronzer'ı bu bölgeye de uygulayabilirsiniz. 
 
 
 
Kaşlar:
Kalkık kaşlar ve uyanık bakışlar elde etmek için kaşın altına aydınlatıcı uygulayıp yukarı doğru taradıktan sonra kaş renginden 1-2 ton açık bir kalemle boşlukları doldurabilirsiniz.  
 
Dudaklar: 
Doğal ama parlak görünen dudaklar, fotoğraflarda her zaman güzel görünür. Bunun için canlı pembe tonlarında bir dudak balmını dudaklarınıza uygulayın. Peçetenin ince bir katıyla  fazla parlaklığı alın. 
 
 
Bu bir tanıtımdır

 

 

 

ETİKETLER: MAKYAJ , GÜZELLİK , SELFİE , GÖZLER , KİRPİKLER , TEN , KAŞLAR , DUDAKLAR