08 Mayıs 2015

Düğün Makyajı için Cannes’dan 3 İpucu

 
 
Fotoğraf: L'Oréal
 
Kontur makyajlarından ilham alın 
Düğün gününden önce, farklı saçlar ve makyajlarla en güzel görünümünüzü bulmaya çalışın. Örneğin, fotoğraflarda en iyi halinizi yansıtabilmek için yüze kontur vermek en iyi çözüm. Bunun için ihtiyacınız olan araçlar ise; makyaj bazı, biri ten renginizden iki ton koyu, biri kendi ten renginizde olmak üzere iki adet fondöten, aydınlatıcı ve transparan pudra. 
 
Kalıcı makyaj için gerekli malzemeleri edinin
Düğün gününde kalıcılık, makyajda aradığınız önemli bir özellik olacak. Günün heyecanı ve hareketliliğiyle, saatler öncesinden yapılan makyajın dağılma ihtimali çok yüksek. Bu yüzden başta fondöten olmak üzere mutlaka dayanıklı ürünler seçmelisiniz.
 
Peki ya ipuçları?
Fondöten mutlaka mat görünüm vermeli. Aksi takdirde terlemeden dolayı ciltte parlama problemi görülebilir. Bununla birlikte, makyaj bitiminde transparan pudrayla sabitleme yapmak bu konuda büyük bir öneme sahip. Göz makyajını kalıcı kılmak içinse, göz çevresi ve kapaklarına primer sürerek makyajınıza başlamalısınız. Ruju daha dayanıklı hale getirmek içinse, ruj öncesinde dudaklarınıza fondöten sürebilir, ruj üzerine transparan pudra ilavesi yapabilirsiniz.
 
 
Bu bir tanıtımdır

 

ETİKETLER: MAKYAJ , CANNES FİLM FESTİVALİ , L'OREAL , KONTUR MAKYAJ