22 Şubat 2016

Dior'un Defile Arkası Makyaj Sırları

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Christian Louboutin

Fotoğraf: Christian Dior

Dior, 2016 İlkbahar Couture şovunda mat kırmızı dudaklar ve siyah eyeliner ile yine efsaneye dönüşecek iki makyaja daha imza attı. Dior’un Makyaj Artisti ve Kreatif İmaj Direktörü Peter Philips, defile için başlıca 2 makyaj seçti; siyah gözler ve kırmızı dudaklar. 

 Christian Louboutin

Fotoğraf: Christian Dior

Dior’un ateş kırmızısı mat ruju Diorific Mat serisinden Fabuleuse ile Dior’un ikonikleşen rengi dudaklara yansıyor. Mükemmel kırmızı dudaklar için Peter Philips'in sırrı ise ilk önce dudak kalemiyle dudak hatlarını belirginleştirmek, daha sonra kusursuz bir cilde ruju sürmek ve son olarak gölgeli bir etki yaratmak için alt dudakların ortasına daha koyu ton bir kalem uygulamak. 

 Christian Louboutin

Fotoğraf: Christian Dior

Dior’un yarattığı bir diğer defile makyajı ise modern bir silüetin parçası olan güçlü siyah gözler. Peter Philips üst göz kapağında kirpik çizgisine Diorshow Pro Liner Waterproof siyah eyeliner uygulayarak yatay çizgi şeklinde uzatıyor. Siyah güçlü gözlerin en önemli sırrı ise gözleri vurgalayacak yoğun, siyah bir maskara. Peter Philips, bunun için önce Diorshow Maximiser 3D, ardından da kirpiklere yoğunluk veren Diorshow Designer ve kirpikleri güzel şekilde kıvıran Diorshow Iconic Overcurl Waterproof ile dönüşümlü birkaç kat uyguladığını belirtiyor.

 

Christian Dior 2016 İlkbahar/Yaz Couture Defilesi

ETİKETLER: CHRİSTİAN DİOR , 2016 İLKBAHAR/YAZ COUTURE , MAKYAJ , DEFİLE MAKYAJI , GÜZELLİK