07 Eylül 2019

Chanel'den Yeni Makyaj Koleksiyonu: Les Ornements de Chanel

YAZI: EKİN KURBETÇİ

chanel-beauty-make-up-holiday-collection-2019

Fotoğraf: Chanel

Coco Chanel'in sade çizglere ve 'less is more' anlayışına olan tutkusu onu diğer tasaraımcıların arasında öne çıkmasını ve ismini duyurmasını sağlayan özellikleriydi. Ancak ikonik tsarımcının karakteriyle dilemma yaşayan bir tutkusu vardı: Süslemeler. Mekanları birbirinden ayırmak için kullanılan dekoratif Çin Coromandel'lerine olan merakı ya da meşhur dairesinde bulunan altın kaplamalı Wheat masası buna en güzel örneklerden.

chanel-beauty-make-up-holiday-collection-2019

Fotoğraf: Chanel Beauty

İşte şimdi Coco Chanel'in bu elegant paradoksu Chanel kadınlarının güzelliğine ilham veriyor. Chanel Beauty'nin global makyaj ve renk tasarımcısı Lucia Pica, tasarımcının yalınlığın yanında gösterişli parçalara olan heyecanını yeni Holiday koleksiyonunda buluşturuyor: Les Ornements de Chanel. 'Bu koleksiyonu ortaya çıkarırken tam anlamıyla bir Chanel kadınını düşündüm. Modern ve sadelikten hoşlanıyor ancak zengin ve ihtişamlı bir görünüm sergilemekten de çekinmiyor.' diyor Lucia Pica.

chanel-beauty-make-up-holiday-collection-2019

Fotoğraf: Chanel Beauty

Taze, doğal bir ciltle kontrast yaratan dumanlı bakışlar ve kırmızı dudaklar, naturel tonların yanında öne çıkan pop renkler bu koleksiyonun temelini oluşturuyor. Modern bir zenginliği yansıtan bu koleksiyonda far paleti, tekli farlar, sınırlı üretim ambalaja sahip Rouge Allure renkleri, aydınlatıcı pudra ve ojeler gibi birçok farklı ürün seçeneği yer alıyor.

chanel-beauty-make-up-holiday-collection-2019

Fotoğraf: Chanel Beauty

Pudra ürünlerin kabartmaları da klasik Chanel düğmelerin tasarımı kullanılarak Chanel'in dekoratif tavrına bir ithafta bulunulmuş. Hem güzelliğinize hem de makyaj koleksiyonunuza kusursuzca eşlik edecek Les Ornements de Chanel ailesi 1 Kasım'da bekleyenleriyle buluşacak.

ETİKETLER: CHANEL , HOLİDAY COLLECTİON , MAKYAJ KOLEKSİYONU , LES ORNEMENTS DE CHANEL