30 Ağustos 2019

Chanel Beauty'nin İlk Trans Yüzü: Teddy Quinlivan

YAZI: EKİN KURBETÇİ

teddy-quinlivan-chanel-beauty-transgender-model

Fotoğraf: @teddyquinlivan

Chanel Beauty'nin yeni bir yüzü var: İkonil markanın ilk trans yüzü ünvanını kazanan 25 yaşındaki genç ve başarılı model Teddy Quinlivan. Yüksek moda evleriyle çalışmak Teddy için bir ilk değil. Süpermodelin kariyeri Miu Miu, Dior, Versace gibi isimlerin defilelerinde yürümekten Margiela ve Louis Vuitton'un kampanyalarında yer almaya kadar birçok başarılı işle dolu.

teddy-quinlivan-chanel-beauty-transgender-model

Fotoğraf: @chanel.beauty

Daha önce Chanel için de podyumda adım atan Teddy, 2 yıl önce trans olduğunu açıkladıktan sonra bir daha Chanel ile çalışamayacağından çekinmiş. Ancak Teddy bugün Chanel Beauty'nin Pick Me Up kampanyasının baş rolünde yer alıyor ve yazdan geriye kalan ışıltılı, bronz bir makyajın olmazsa olmazlarını anlatıyor.

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

?CHANEL BEAUTY? -I find I don’t cry anymore when things are sad, but isn’t it interesting when we shed tears in moments of triumph. This was one of those triumphant cry moments for me. My whole life has been a fight. From being bullied at school consistently, kids threatening to kill me and going into graphic detail how they were going to do it, my own father beating me and calling me a fagot, to receiving industry blowback after speaking publicly about being sexually assaulted on the job... This was a victory that made all of that shit worth it. I had walked 2 shows for Chanel while I was living in stealth ( stealth meaning I hadn’t made my trans identity public yet) and when I came out I knew I’d stop working with some brands, I thought I’d never work with the iconic house of Chanel ever again. But here I am in Chanel Beauty Advertising. I am the first openly trans person to work for the house of Chanel, and I am deeply humbled and proud to represent my community. The world will kick you down, spit on you, and tell you you’re worthless. It’s your job to have the strength to stand up and push on, to keep fighting, Because if you give up then you will never experience the tears of triumph. Thank you to everyone who made this dream a reality! @nicolaskantor @shazmakeup @sebastienrichard1 @casadevallbelen

Theodora Quinlivan (@teddy_quinlivan)'in paylaştığı bir gönderi ()

Chanel Beauty ile olan kampanyasını duygusal bir gönderi ile takipçileriyle paylaşan Teddy Quinlivan, hem günlük hayatında hem de modellik kariyerinde kendisi olmak için zorlu bir savaş verdikten sonramarkanın yeni ve ilk trans yüzü olarak isimlendirilmekten mutluluk ve gurur duyduğunu anlatıyor. Hem Teddy, hem de temsil ettiği komünite için harika bir adım olan, hatta bir zafer olarak adlandırılabilecek bu kampanyayı biz de heyecanla kutluyor ve Teddy Quinlivan'ın gösterdiği Chanel etiketli güzellik hamlelerini denemek için sabırsızlanıyoruz!

 

ETİKETLER: CHANEL BEAUTY , TEDDY QUİNLİVAN , TRANSGENDER , TRANS MODEL