21 Aralık 2016

Yeni Dior'da Kadın Gücü

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Geçtiğimiz Eylül’de, Maria Grazia Chuiri ile yeni bir döneme giren Dior’un, kendi tarihine sadık kalarak evrileceğinin sinyallerini Paris Moda Haftası kapsamında gerçekleşen İlkbahar/Yaz 2017 defilesinde almıştık. Dior tarihinin ilk kadın kreatif direktörü Maria Grazia Chuiri, görevinin başına geçer geçmez kadın gücüne yaptığı vurguyla Dior'un DNA'sına yüksek dozda feminizm ekledi. Özellikle üzerinde "Hepimiz feminist olmalıyız" yazan tişörtler, Suzy Menkes'ın eleştiri radarına takılsa da, büyük ses getirdi. Maria Grazia Chuiri döneminin ilk kampanyası da, tıpkı ilk Dior defilesi gibi yankı uyandıracağa benziyor.

Dior  İlkbahar/Yaz 2017

 

Fotoğrafçı seçiminde de tercihini kadından yana kullanan Maria Grazia Chuiri, kendi estetiğini Brigitte Lacombe’a emanet ediyor. Lacombe, Hollywood yıldızlarının film setlerindeki muhteşem çekim arkası görünümlerini fotoğraflayan isim. Bugüne kadar Kate Winslet, Leonardo DiCaprio ve Meryl Streep gibi birçok yıldız onun objektifine poz verdi.

Dior  İlkbahar/Yaz 2017

Dior İlkbahar/Yaz 2017 kampanyasında ise objektif karşısında Hollywood yıldızları yok. İngiliz model kardeşler Ruth ve May Bell kampanyanın başrollerini paylaşıyor. Hem kırılgan, hem güçlü, hem maskülen hem dişi görünen modeller, Maria Grazia Chuiri'nin Dior'unu tüm doğallığıyla anlatıyor.

Dior İlkbahar/Yaz 2017 Koleksiyonu

ETİKETLER: DİOR , İLKBAHAR/YAZ 2017 , MARİA GRAZİA CHUİRİ , BRİGİTTE LACOMBE