05 Mayıs 2017

Sürdürülebilir Modanın Destekçisi Reflect'den İlk Koleksiyon

reflect

Her koleksiyonda farklı bir sosyal meseleye odaklanacak reflect’in Solidarity adlı ilk koleksiyonu Eğitimde Fırsat Eşitsizliği konusuyla ilişkili olarak İstanbul’daki Suriyeli çocukların eğitime entegrasyonuna destek veriyor. 

İstanbul merkezli marka reflect, sürdürülebilir tasarım anlayışı ile modaya yeni bir bakış açısı geliştirmeyi hedeflerken, bir yandan da toplumda sanatın gücüyle bir farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

reflect

reflect, Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen Sürdürülebilir Kalkınma İçin Küresel Hedefler doğrultusunda, sorumlu üretim ve sorumlu tüketim kavramlarını çıkış noktası olarak seçti. 

Hızlı moda için kullanılan zararlı kimyasallar ve sentetik ilaçlar çevreyi geri dönüştürülemez bir şekilde kirletirken, reflect ekolojik dengeyi korumak ve bu duruma karşı harekete geçmek için organik üretimi tercih ediyor.

reflect

Çocukların hayal gücünden ortaya çıkan imgeler de, genç tasarımcıların ve sanatçıların yorumlamalarıyla reflect’in ürünlerine nakış ile yansıdı. 10 farklı tasarım ile ortaya çıkarılan tişört, sweatsshirt, çorap ve bere ile kadın ve erkekler için ayrı ürünler hazırlandı.

 

reflect

Koleksiyondan satın alınan ürünlerin tüm tasarım maliyeti Small Projects Istanbul’un Suriyeli mültecilerin eğitime entegrasyonu üzerine çalışılan Back to School projesine aktarılacak.

Tüm ürünlere reflect.ist/'den ulaşabilirsiniz.

 

 

ETİKETLER: SÜRDÜRÜLEBİLİR MODA , REFLECT