06 Eylül 2019

Scarlett Johansson: Woody Allen'a İnanıyorum!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Scarlett Johansson

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Kimi Natalie Portman, Greta Gerwig gibi uzaklaşıyor, kimi de Scarlett Johansson gibi desteğini açıklıyor Woody Allen'a. Mevzu derin, mevzu bıçak sırtı. Takip ettiğimiz üzere yıllardır süregelen bir dava onunki. Evlatlık kızı Dylan Farrow'a cinsel istismarda bulunduğu iddiaları gündemden düşmüyor. Tam olarak aklanmış değil, suçlu da bulunamıyor. Hep bir şüphe, sürekli muallakta. 

Özellikle #MeToo hareketinden sonra Hollywood'un tepkiyle yaklaştığı yönetmenlerden biri oldu Allen. Amazon bile 83 yaşındaki yönetmenin son filmi A Rainy Day in New York'un haklarını geri iade etti. Filmde başrolü oynayan Timothee Chalamet de tepkisini, gelirini Time's Up oluşumuna bağışlayarak belli etti. Hal böyle olunca Allen'a karşı toplu bir karşı duruş başladı tabii.

Allen karşıtı cepheye geçmeyenler de var. Scarlett Johansson. Oscar ödüllü aktris yaptığı son açıklamada Woody Allen'a inandığını söylüyor. "Woody'yi çok seviyorum, ona inanıyorum ve her zaman çalışacağım yönetmenlerden biri." Allen ile yakın dost olduklarını dile getiren Johansson "Mümkün olduğunca görüşüyoruz. Bana karşı her zaman çok net. Bu konu hakkında da net. Masum olduğunu söulüyor. Onun masumiyetine inanıyorum" diyor.  Johansson'ın daha önce Woody Allen imzalı üç filmde başrol oynadığını da not düşelim: Match Point, Scoop ve Vicky Cristina Barcelona.

 

 

ETİKETLER: SCARLETT JOHANSSON , WODDY ALLEN , #METOO