22 Mayıs 2019

Rihanna'nın Yüksek Moda Markası Fenty Bekleyenleriyle Buluşuyor

YAZI: EKİN KURBETÇİ

r

Fotoğraf: @badgalriri

Söylentiler doğru çıktı, Rihanna artık kendi yüksek moda markasına sahip. LVMH grup altında Fenty ismiyle bir marka çıkaracak olan Rihanna grubun Nicolas Ghesquiére ve Hedi Slimane gibi diğer ünlü kreatif direktöreleri arasına adını yazdırıyor. Gelen bilgilere göre Fenty, LVMH grubun diğer birçok markası gibi Paris üslü olacak. Fenty'nin bir diğer özelliği de 1987'de kurulan Christian Lacroix'dan sonra bizzat LVMH grup tarafından çıkarılan ilk marka olması.

r

Fotoğraf: @badgalriri

Hazır giyim, aksesuar ve ayakkabı koleksiyonları içereceği söylenen yeni markasını Rihanna 'Bernard Arnault bana hiçbir artistik sınır koymadan kendi lüks moda evimi yaratmamı sağladı. Kreatif ve profesyonel olarak ondan daha iyi bir partner düşünemezdim. Tüm dünyanın perde arkasında neler hazırladığımı görmesi için sabırsızlanıyorum.' sözleriyle anlatıyor. LVMH'nin CEO'su olan Bernard Arnault ise bu iş birlikteliğini 'Herkes Rihanna'yı harika bir şarkıcı olarak tanıyor. Ancak Fenty Beauty ile başlayan iş ortaklığımız sırasında onun tam bir girişimci, gerçek bir CEO ve harika bir lider olduğunu gördüm. Rihanna LVMH içindeki yerini kendi yarattı. Onun Fenty hanedanını kurabilmesi için çok yönlü bir ekip kurduk.' cümleleriyle anlatıyor.

Ancak tüm bu açıklamaların yanında henüz yeni moda devlerinden olmaya aday Fenty'nin marka kimliği hakkında bir bilgi ortada yok. Acaba Riri, moda evi için Fenty x Puma gibi daha spor-lüks bir yol mu tercih edecek yoksa Savage x Fenty gibi seksi ve sofistike bir çizgide mi kalacak?

Markanın çıkış tarihinin bahar aylarının sonlarına doğru olacağı söylenirken kesin tarih de geçtiğimiz günlerde açıklandı, hem de koleksiyondan parçalarla birlikte. Böylelikle Fenty'e duyduğumuz yüksek doz merak bir nebze olsa da giderilmiş oldu.

 rihanna-street-style-fenty-pink-suit

Fotoğraf: Splash News

Bu hafta Paris'te bir Pop-Up mağaza ile koleksiyonu bekleyenleriyle buluşturacak olan Rihanna, aslında tıpkı Fenty Beauty ürünlerinde olduğu gibi bu koleksiyondaki tasarımları da kensi sokak stiline adapte ederek çoktan bize ipuçlarını vermiş.

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

FEИTY (@fenty)'in paylaştığı bir gönderi ()

Yayınlanan kampanya videosuyla da bu bilgiyi doğrulayan Rihanna'dan, görünüşe bakılırsa rahat, maskülen, eforsuz ve tabi ki seksi bir koleksiyon göreceğiz. Fenty imparatorluğunu emin ve güçlü adımlarla büyüten Rihanna'nın heyecanlı yolculuğunu sıkı takipteyiz!

Rihanna Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Gerçek

ETİKETLER: LVMH , FENTY , RİHANNA , MODA MARKASI