29 Eylül 2016

Rihanna'nın Cüretkar Androjen Fenty x Puma Erkekleri

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Fenty x Puma defilesi Paris Moda Haftası’nın sürpriz koleksiyonlarından biriydi. Kreatif direktörlüğünü Rihanna’nın üstlendiği ikinci koleksiyonun nereye gidebileceğini önceden kestiremedik.  Rihanna önderliğindeki Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonu moda dünyasındaki sınavını başarıyla vermeye devam ederken, İlkbahar/Yaz 2017 için Marie Antoinette’in tarihin tozlu sayfalarından kaldırılıp spor salonuna davet edilmesi hepimizde bir ters köşe etkisi yarattı. 

Fenty-

Deneysel şıklığıyla spor giyime alternatif bir Rihanna ihtişamı katan Riri, Fenty x Puma İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonuyla cinsiyetçi şablonları da deyim yerindeyse çöpe attı. Rihanan'nın podyuma çıkardığı cesur, cazibeli ve cüretkar androjen erkek takımı, şimdiden Paris Moda Haftası'nın en akılda kalacak görüntülerinden arasında. 

RihannaFotoğraf: Indigital

Köklü markaların bile cesaret edemeyeceği bir cinsiyet akışkanlığı sunan Rihanna'nın tasarımcı kimliğine yenilikçi ve kural bozan özellikler Fenty x Puma koleksiyonuyla birlikte derhal eklenmeli. 

RihannaFotoğraf: Indigital

Kadın koleksiyonunda tercih ettiği ışıltısı yüksek mücevherleri, incileri ve diğer aksesuarları erkekler için de kullanan Rihanna'nın spor şıklığı başka bir boyuta taşıtan spor giyim koleksiyonunun alışılmışın dışında bir çalışma olduğunu her fırsatta vurgulamak gerekir. 

RihannaFotoğraf: Indigital

New York Moda Haftası'nda büyük çıkış yakalayan Kanye West'ın Yeezy'sinden sonra, Paris Moda Haftası'nın en yıldızlı defilesi olarak Rihanna'nın Fenty x Puma'sını gösterebiliriz.

ETİKETLER: RİHANNA , FENTY X PUMA , PARİS MODA HAFTASI , ANDROJEN