19 Mayıs 2018

Prens Harry ve Meghan Markle Evlendi

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

meghan markle, kraliyet düğünü, prens harry

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Heyecanla beklenen kraliyet düğünü dakikalar önce gerçekleşti. Prens Harry ve Meghan Markle, Windsor Castle’daki St. George's Chapel’de büyüleyici bir törenle dünyaevine girdi. 

18-05/19/meghan-markle-prens-harry-kraliyet-dugunu-9.png

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Victoria Beckham’dan George Clooney’e 600 konuğun katıldığı göz kamaştıran seremonide, Meghan Markle'ın merakla beklenen gelinliği, fransız modaevi Givenchy'e aitti. Geçtiğimiz sene Givenchy’in ilk kadın kreatif direktörü olmayı başaran İngiliz tasarımcı Clare Waight Keller, Meghan Markle'ın gelinliğine imza atarak moda dünyasındaki rüştünü ispatladı. 

Klasik ve sade bir model tercih eden Markle’ın göz kamaştıran gelin tacıysa Kraliçe Mary’e ait olan 1932 yapımı Filigree Tiara. Kraliyet koleksiyonundaki değerli antika, Meghan Markle’ın Givenchy elbisesine kusursuz bir şekilde eşlik etti. 

18-05/19/meghan-markle-prens-harry-kraliyet-dugunu-521231081.jpg

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Prens Harry ve Meghan Markle’ın merakla beklenen kraliyet unvanları ise düğünden bir gün önce belirlendi. Sussex Dükü ve Sussex Düşesi olan Prens Harry ve Meghan Markle, 175 yıldır verilmeyen unvana hak kazandılar.

18-05/19/meghan-markle-prens-harry-kraliyet-dugunu-521-2391.jpg

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Meghan Markle’ı tören sırasında damada Prens Charles teslim ederken, Prens Harry’nin müstakbel eşini gördüğü andaki ilk sözleri ''Harika görünüyorsun’’ oldu. Düğün yeminlerini eden Meghan Markle ve Prens Harry, bugün 12:40’ta hayatlarını birleştirmiş oldu.

18-05/19/meghan-markle-prens-harry-kraliyet-dugunu-521-1526735090.jpg

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Tören sırasında Markle’ın annesi Doria Ragland, gözyaşlarına hakim olamadı. Kraliyet ailesinin Youtube kanalından ve birçok global televizyon kanalından canlı yayınlanan kraliyet düğünü, unutulmayacak tarihi bir ana dönüştü.

ETİKETLER: PRENS HARRY , KRALİYET DÜĞÜNÜ , MEGHAN MARKLE , GİVENCHY , VOGUEİNSTAGRAM