20 Eylül 2015

NYFW Podyumlarını Ele Geçiren 5 Hit Şarkı

YAZI: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

Modanın İlkbahar/Yaz 2016 zirvesinin ilk durağı New York'tan akıllarda yalnızca gösterişli parçalar ve etkileyici performanslar kalmadı. İşte NYFW boyunca podyumda karşımıza çıkan en çarpıcı ve beklenmedik 5 şarkı.
 
1. Tory Burch, The Cure - Just Like Heaven
The Cure'un insanı zamanda yolculuğa çıkaran naif tınıları, Tory Burch İlkbahar/Yaz 2016 koleksiyonunun rafine ruhuyla birleştiğinde ortaya nadir rastlanan bir sihir çıktı. 80'lerin bu romantik hit'inin, 2015'te böyle bir geri dönüş yapacağını kim tahmin ederdi ki?
 
Koleksiyondan tüm görünümler için:
 
2. Victoria Beckham, Lindstrøm and Christabelle​ - Music in My Mind
İskandinav elektronik müziği ve Victoria Beckham arasındaki beş farkı bulmaya ne dersiniz? İkisi de mesafeli, gizemli ve her daim cazibeli. Tam da bu yüzden Victoria Beckham podyumunda yankılanan bu parça kusursuz bir seçim.
 
Koleksiyondan tüm görünümler için:
 
3. Yeezy Season 2, Kanye West ft. Ty Dolla $ign and Post Malone - Fade (I Feel It)
Kanye West'in yeni parçası, dünya prömiyerini kendi defilesinde yaptı -ne kadar da Kanye bir hamle! Şarkı hiphop meraklılarında daha fazlasını duyma isteği uyandırsa da, beklenmedik olmayan tek şey, Kanye West'in (bir kez daha) kendi şovunda, kendi parçalarını kullanmayı seçmesi oldu.
 
4. Rag & Bone, Thom Yorke - Villain
İngiliz alternatif rock efsanesi Radiohead'in vokali Thom Yorke, bir kez daha Rag & Bone ile yan yana. Yorke'un Brooklyn Gençlik Korosu ile kaydettiği 12 dakikalık bu sürükleyici şarkı, dünya prömiyerini New York Moda Haftası'nda yaptı. 
 
Koleksiyondan tüm görünümler için:
 
5. Tommy Hilfiger, Bob Marley - Could You Be Loved?
Tommy Hilfiger şovunun tropik atmosferi ve Could You Be Loved? parçasının neredeyse her yerde karşımıza çıkma olasılığı göz önüne alındığında, bu eşleşmenin listenin geri kalanı kadar sürprizli olmadığını kabul etmeli. Yine de Bob Marley'nin zamansız hit'i çalmaya başladığında, podyumda yürüyen modellerden ön sıradaki rütbeli konuklara, herkesin yüzünde bir gülümseme oluştuğu ortada.
 
Koleksiyondan tüm görünümler için:

ETİKETLER: RAG & BONE , VİCTORİA BECKHAM , TOMMY HİLFİGER , YEEZY SEASON 2 , TORY BURCH , THE CURE , THOM YORKE , BOB MARLEY , KANYE WEST , LİNDSTROM