24 Nisan 2019

Nicole Kidman'ın Çocuklarının Akıllı Telefonları Yok, Instagram'ları da!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Nicole Kidman

Fotoğraf: Instagram/@nicolekidman

Nicole Kidman yeğeni ile birlikte ARIA Ödülleri'ne hazırlanırken.

Nicole Kidman'ın çocuğu olduğunuzu hayal edin. Gözünüzde her şeyin mümkün olduğu bir dünya canlanıyor değil mi? Gerçek ne yazık ki hayalinizdeki gibi değil. Vanity Fair Mayıs 2019 sayısının kapak yıldızı olan Big Little Lies yıldızı dergiye verdiği röportajda nadiren konuştuğu çocukları hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Akıllı telefonları yok. Instagram'da olmalarına da asla izin vermiyorum. Çizdiğim sınırları tanısınlar ve bilsinler istiyorum."

Evet doğru okudunuz. Dijital dünyada büyüyen yeni nesil için dayanılması mümkün olmayan bir şey Instagram'sızlık ve telefonsuzluk. Kızlarının biri Faith Margaret 8 yaşında. Diğeri ise 10 yaşındaki Sunday Rose. Yaşıtları YouTube gibi dijital platformlarda vakit geçirirken, onların bu iletişim ağlarına girişleri dahi yok. Sosyal medyada yoklar belki ama hayatın içinde gayet aktifler. Babaları Keith Urban gibi müziğe düşkünler. Faith keman çalıyor, Sunday piyano. Oyunculuğa da yatkın olduklarını söylüyor Kidman. Ama çocukları gelecekleriyle alakalı herhangi bir şeye zorlayamacağının farkında. "Onlara yön verebilirsin fakat günün sonunda içlerinden ne geliyorsa onu yapmalılar."

Kidman'ın bu sözleri yalnızca çocuklarının gelecekteki meslekleri ve ilgi alanları için geçerli. Sosyal medyaya aynı hoşgörüyle yaklaşmıyor. 

Nicole Kidman'dan Not Almanız Gereken 5 Söz

ETİKETLER: NİCOLE KİDMAN , İNSTAGRAM , FAİTH MARGARET , SUNDAY ROSE , AKILLI TELEFON