11 Nisan 2018

Naomi Campbell ve Imaan Hammam Afrika'daki Moda Haftasında

YAZI: İNAN KIRDEMİR

naomi campbell

Fotoğraf: Amarachi Nwosu

Modanın Afrika'da yüzyıllardan bu yana özel bir yeri var. Renkli ve desenli kumaşların ihtişamı temsil ettiği bir kültürde, haute couture dahi bir ayrıcalık değil. Kendilerine özgü geleneksel kumaşlarıyla yüksek modaya farklı bir noktadan dahil olan Afrika, Nijerya'da düzenlenen Arise Fashion Week ile genç nesli global moda sahnesine taşımayı hedefliyor.

naomi campbell

6 yıllık bir aradan sonra yeniden organize edilen moda haftası, Naomi Campbell ve Imaan Hammam'ın katılımlarıyla bu yıl dünya basınının da radarındaydı. Tasarımcılara destek olmak için etkinliğinin sunumunu üstlenen Campbell ve Imaan ilk kez yaşadıkları bu deneyimi şu sözlerle özetledi: "Çok farklı ve yaratıcı fikirler var. Bu mühiş bir zenginlik. Avrupa podyumlarında da böyle yenilikçi tasarımlar görmeyi diliyoruz."

Nijerya'nın başkenti Lagos'ta düzenlenen moda haftasının dışında, çocuklarla da çokça vakit geçiren ikilinin Afrika seyahatlerini aşağıdaki galerimizden takip edebilirsiniz. Amarachi Nwosu'nun Ugo Mozie ile birlikte gerçekleştirdiği özel Imaan Hammam çekimine de göz atmadan geçmeyin!

Naomi Campbell ve Imaan Hammam'ın Afrika Günlüğü

#related_item_141927

 

ETİKETLER: NAOMİ CAMPBELL , IMAAN HAMMAM , AFRİKA , ARİSE FASHİON WEEK