19 Temmuz 2019

Modaya Yepyeni Bir Bakış

giray,sepin

Giray Sepin, giydikleriyle eğlenebilen, özgür hisseden herkesin giyebileceği tasarımlara imza atıyor. 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonunun en belirgin yanı da tasarımların dinginliği ve kumaşları. TENCEL™ elyaflar içeren kumaşlarla hazırladığı koleksiyon cinsiyet ayrımı yapmayan parçalardan oluşan, kolay giyilebilen konforlu siluetlerle zamanın ruhunu yakalıyor. 

Video: Yağmur Kızılok, Moda Editörü: Murat Tepe

Tasarımcı, sürdürülebilirliğe dikkat çeken koleksiyonun çıkış noktasını ve hikayesini ise şu sözlerle anlatıyor: “Koleksiyonlarımda beni heyecanlandıran konular üzerine gidip onlarla ilgili hikayeler anlatmayı seviyorum. Son zamanlarda ânın farkında olarak yaşamak gerektiğini, kendinde kalmanın önemli olduğunu, her şeyin birlikte büyük bir uyum içinde hareket ettiğini, bir taraftan da geçici olduğunu yeniden fark ettiğim bir dönemdeyim. Doğa tabii ki bu farkındalığın en önemli yardımcısıydı. Bir çiçeğin oluşması için çiçek dışındaki farklı etkenlerin bir araya gelmesi gerektiğinin farkına varmak… Su, güneş, toprak, hava, zaman gibi…. Aslında sadece o çiçeğe baktığınızda tüm varoluş ve uyumu görebiliyorsunuz."

Video: Yağmur Kızılok, Moda Editörü: Murat Tepe

"Thich Nhat Hanh’ın The Art Of Living kitabında anlattığı bu felsefe üzerinden yola çıkarak, son derece rahat, kolay giyilebilen ve cinsiyet ayırımı yapmayan parçalardan oluşan bir koleksiyon hayal ettim. Önceki koleksiyonlarımdan farklı olarak daha renkli bir palet kullandığımı söyleyebilirim… Gökyüzü, ağaçlar, toprak, su ve güneşten oluşan bir palet… Yavaşlayan, duran ve nefes alan- tüm o hızlı temponun içerisinde kendini bulmaya yardım edebilecek bir koleksiyon oldu.”

Video: Yağmur Kızılok, Moda Editörü: Murat Tepe

ETİKETLER: GİRAY SEPİN , TENCEL , 2019 İLKBAHAR / YAZ