12 Haziran 2015

Modanın Kanlı Çetesi

YAZI: CAN REMZİ ERGEN

"Onların hepsi benim keşfettiğim ve ailemin bir parçası olan insanlar, ve ben onlara derin bir hayranlık duyuyorum". Ricardo Tisci 2015 Sonbahar / Kış reklam kampanyasının çete elemanlarını böyle tanımlıyor. Tisci ailesini her şeyden önde tutuyor. Givenchy’nin defilelerinde Tisci’nin ailesi hep en ön sırada oturur, kampanyalarındaki yüzler özel hayatında en sevdiği ve değer verdiği isimlerdir. En yakın arkadaşlarının moda dünyasının en güçlü isimleri olması da onun şansı. Mert & Marcus, Carine Roitfeld, Mariacarla Boscono ve daha niceleri.

 

Marka Sonbahar / Kış 2015 video reklam kampanyasında ailesi olarak tanımladığı çetesini viktoryen bir Hotel Particulier’de kutluyor. Haute Couture detaylardan sokak bisikletlerine Givenchy’nin kodları videoda mevcut. Karanlık, şehvetli, romantik bir haftasonunda Ricardo’nun takımı flörtöz bir kutlama yapıyor. Kutladıkları şeyi uzaklarda aramaya gerek yok, onlar kendi hallerini, aile yaşantılarını bir markaya aktarabildikleri Givenchy’yi kutluyorlar. Ricardo Tisci’nin Haute Couture’ü nasıl bir başkaldırıya dönüştürdüğünü kanıtlayan oyun İngiltere’de bir hafta sonu evinde oynanıyor. Diğer yandan bir yere ait olmak gibi bir çabaları yok, onların mekanı anın ta kendisi.

 

Anın içinde kuralsız ve isyankar kalan bu çete cinsiyet oyunları oynamaz, Tisci’nin dünyasında eylemler cinsiyete yüklenmez, açı değiştirilerek cinsiyet kuralları yıkılır. 

 

Artık kadın veya erkek değil sadece çete vardır.  

 

 

Sanat Yönetmeni: Riccardo Tisci
Yönetmenler: Mert Alas & Marcus Piggott
Moda Editörü: Carine Roitfeld
Saç: Sam McKnight
Makyaj: Lucia Pieroni

 

Casting:
Mariacarla Boscono
Candice Swanepoel
Frankie Rayder
Jamie Bochert
Alessio Pozzi
Lucas Cantao
Filip Hrivnak

 
 

ETİKETLER: GİVENCHY , 2015 SONBAHAR/KIŞ , MERT ALAS & MARCUS PİGGOTT