27 Nisan 2016

Miley Cyrus ve Marc Jacobs'tan Anlamlı Yardım

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Duyarlı moda dünyası popüler kültürün gücüyle birleşince, ortaya şahane projeler çıkıyor. Victoria Beckham’ın AIDS’e ve  Michael Kors’un açlığa karşı açtığı savaş, Miley Cyrus ve Marc Jacobs’a da ilham oldu. Sosyal sorumluluk projelerinde sıkça yer alan Marc Jacobs, kendi köpeğinin şöhretini bile fayda sağlayabileceği işlerde çekinmeden kullanıyor. Hatırlarsanız, dünyanın en meşhur bull teriyeri Neville Jacobs, geçen sene Sato Project ile Porto Riko'da ölüme terk edilmiş sokak köpekleri için bir kısa filmde yer almıştı.

Popüler kültürün aykırı çiçeği Miley Cyrus, Marc Jacobs ve ünlü fotorafçı Marylin Minter ile bir araya gelerek, tam adıyla Planned Parenthood Federation of America (PPFA) organizasyonuna destek sağlayacak. Planned Parenthood, Amerika’da anne ve bebeklerine kürtaj konusunda yardımcı olan, tıbbi yardımda bulunan, göğüs ve prostat kanseri gibi hastalıklarla mücadelede etkin bir role sahip, asla kar amacı gütmeyen bir organizasyon.

Miley CyrusMarylin Minter'ın objektifinden Miley Cyrus 

Marc Jacobs’ın Miley Cyrus’tan esinlenerek tasarladığı tişörtlerin ve Marylin Minter’ın çektiği Cyrus’un portre fotoğraflarının satışından elde edilecek gelirle anlamlı bir yardım kampanyası başlatan üçlü, olması gerektiği gibi popüler güçlerini umuda, moda ve sanatı müthiş bir duyarlılğa çeviriyor.

Miley Cyrus

ETİKETLER: MİLEY CYRUS , MARC JACOBS , PLANNED PARENTHOOD , MARYLİN MİNTER