22 Mayıs 2018

Meghan Markle’ın Kraliyet Biyografisindeki Feminist Açıklama

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

meghan markle

Fotoğraf: @kensingtonroyal

Geçtiğimiz hafta sonu Prens Harry ile rüya gibi bir düğünle dünyaevine giren Meghan Markle, resmi olarak İngiliz kraliyet ailesine katıldı. 175 yıldır verilmeyen Sussex Düşesi unvanını alan Markle’ın, bugün kraliyetin websitesindeki biyografisi yayınlandı.

Kraliyetin yeni üyesi Meghan Markle’ın biyografisinde yardımsever düşesin hayatı boyunca yer aldığı sosyal sorumluluk projeleri ön plandaydı. Sussex düşesinin biyografisindeki en çarpıcı cümleyse, Meghan Markle’ın ağzından olan ’’Bir kadın ve feminist olmaktan gurur duyuyorum’’ açıklaması oldu.

18-05/22/myna_time.jpg

Fotoğraf: royal.uk

Cinsiyet eşitliğine verdiği desteği ve önemi kraliyet biyografisinde de gösteren Sussex Düşesi Meghan Markle, ayrıca kız çocuklarının eğitim imkanının eksikliğiyle ilgili çalışma isteğinin de altını çizdi.

Kraliyet ailesine yeni giren Meghan Markle’ın, kraliyet görevleri sırasında hangi alanlara yöneleceğini biyografisinde belli etti. Sussex düşesi Meghan Markle’ın İngiliz kraliyeti bünyesinde gerçekleştireceği yenilik ve projeleri heyecanla bekliyoruz. 

Prens Harry ve Meghan Markle'ın Kraliyet Düğünü Albümü

 

ETİKETLER: MEGHAN MARKLE , İNGİLİZ KRALİYET AİLESİ , KRALİYET DÜĞÜNÜ