31 Temmuz 2019

Meghan Markle Vogue İngiltere'nin Misafir Editörü

YAZI: ZEYNEP GÜR

Tanıştıralım: Vogue İngiltere Eylül sayısının misafir editörü Meghan Markle! Kendisi aynı zamanda Sussex Düşesi. Peki Meghan Markle'ın İngiltere Vogue ajandasında neler var? Birbirinden güçlü 15 kadınla birlikte "kolektifin gücü"nü onurlandırmak. 

Fotoğraf ekolü Peter Lindbergh de Meghan Markle'ın 15 güçlü kadın planına dahil olanlardan. Lindbergh objektifinin karşısına geçen Adwoa Aboah, Adut Akech, Ramla Ali, Jane Fonda, Salma Hayek, Yara Shahidi ve Christy Turlington Burns gibi birbirinden başarılı 15 kadının portresi Vogue Eylül kapağında, fakat bir eksikle: Meghan Markle. Peki neden Sussex Düşesi'ni Vogue İngiltere'nin Eylül kapağında göremiyoruz? Markle'ın geçerli bir sebebi var; alçakgönüllü tavırlarına Prens Harry ile evlendiği andan beri alışkın olduğumuz Sussex Düşesi'ne göre kendini "kapak kızı" yapmak bencilce. Meghan Markle'ı görmemiz gereken karede bir "ayna" olmasının sebebi de bu; Vogue'un misafir editörü, o kapağa bakan her kadının aynada kendisini görmesini istiyor. 

 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Peter Lindbergh ile yakın temas içinde çalışan Markle'ın ünlü fotoğrafçıya çok net talimatlar verdiğini de söylemek gerek. Lindbergh, Vogue İngiltere'ye verdiği röportajda şunları söylüyor: "Düşes'ten aldığım talimatlar çok açıktı. Çil görmek istiyorum!" Meghan'ı duydunuz; gerçeklik onun kırmızı çizgisi.

Vogue İngiltere Eylül sayısının ilk misafir editörü olan Meghan Markle, Peter Lindbergh dışında Edward Enninful ve Grace Coddington gibi ikonik isimlerle de çalıştı. Hatta ve hatta, 15 kadını "filtresiz" bir şekilde gözler önüne sermek Meghan Markle ve Edward Enninful'un ortak kararıydı.  

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Peki, Meghan Markle'ın el attığı Vogue İngiltere Eylül sayısında bizi başka kimler karşılayacak? Dünya çapında ilham veren kadın liderlere ithaf edilen Eylül sayısında ABD'nin bir önceki First Lady'si Michelle Obama'yı es geçmek olmazdı. Renkli kişiliğiyle bilinen Michelle Obama ile samimi bir röportaja imza atan Meghan Markle'ın "Vogue" karakteriyle tanışmak için sabırsızlanıyoruz. 

ETİKETLER: MEGHAN MARKLE , VOGUE US , ADWOA ABOAH , MİCHELLE OBAMA , EYLÜL SAYISI