09 Kasım 2018

Marc Jacobs'ın Olaylı Grunge Koleksiyonu Yeniden Yayında!

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Marc Jacobs

Perry Ellis 1993 İlkbahar/Yaz koleksiyonu Marc Jacobs'ın markadan kovulduğu koleksiyondu. Ama aynı zamanda bugünkü kariyerini yapan şov oldu. Tasarımcı, Amerikalı marka için çalışırken, grunge temalı bir koleksiyon hazırladı, Suzy Menkes, “Grunge dehşet verici” dedi ve Jacobs işini kaybetti.

Böylelikle koleksiyon, Jacobs'ın en ikonik eserlerinden biri oldu. Bu nedenle tasarımcının "Marc Jacobs Redux" başlıklı 2019 Resort koleksiyonu için, 1993 İlkbahar/Yaz tasarımlarını yeniden gündeme getirmesi sürpriz değil.

Marc Jacobs

Jacobs, “Yaratıcılıktan ödün vermeden, vizyonumun podyumda hayata geçtiğini görmek için kararlılığımı sürdürdüm’’ derken; bir zamanlar Jacobs’un karşısında duran ve onu işten çıkartan Perry Ellis koleksiyon için, “Çağdaş kadın giyiminin yönünü değiştiren türünün ilk örneği” şeklinde bir açıklama yaparak duruşunu değiştirdi.

Gigi Hadid, Slick Woods ve Binx Walton’ın da yer aldığı 2019 Resort koleksiyonunun çekimleri, Jacobs’un sık sık birlikte çalıştığı Juergen Teller tarafından yapıldı.

Koleksiyonun ön siparişi mevcut. 15 Kasım'dan itibaren ise hem online hem de dünya çapındaki seçkin butiklerde satışa sunulacak.

ETİKETLER: MARC JACOBS , GİGİ HADİD , GRUNGE