13 Temmuz 2017

Lüks Teknoloji: Louis Vuitton'un Akıllı Saatleri

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Hızla gelişen djital teknoloji, yüksek moda devlerinin de radarında. Tag Heuer’s Connected ve Apple Watch Hermès'ten sonra, sıra Louis Vuitton'da. Giyilebilir teknolojiyi, lüks bir deneyime dönüştürmeyi amaçlayan marka, ilk akıllı saati Tambour Horizon'u tanıtıyor.

Louis Vuitton

Fotoğraf: Louis Vuitton

İşlevsel olarak, Tambour Horizon'un diğer akıllı saatlerden pek bir farkı yok. Louis Vuitton'un akıllı saatini özel kılan en önemli niteliği, işçiliği ve Google destekli işletim sistemi. 

Louis Vuitton'un CEO'su Michael Burke, "Giyilebilır teknolojinin nereye gideceğini henüz bizler de kestiremiyoruz, tek bildiğimiz müthiş bir potansiyel sunduğu." diyor. Mösyö Burke'a göre iki seçenek var: ya gözleyici olacaksınız, ya da aktör. 

Louis Vuitton, Tambour Horizon ile aktör olmayı çoktan seçmiş durumda. Astronomik bir satış rakamı beklentisi içerisinde olmayan LV yetkilileri, Parizyen bir lüks anlayışla geleneksel çizgisini yıllardır koruyan bir markanın teknoloji ile flörtününün yaratacağı ilgiden dolayı son derece heyecanlılar.

Mösyö Burke şöyle özetliyor: "Hem online mecrada, hem de mağazalarda, insanlar Louis Vuitton'un akıllı saatlerini keşfetmek isteyecek. Bu ilgi, bu heyecan bile yeterli." 

3 farklı stil opsiyonuyla satışa çıkması planlanan Tambour Horizon hakkında daha detaylı bilgi için, aşağıdaki tanıtım videosunu izleyin!

ETİKETLER: LOUİS VUİTTON , TAMBOUR HORİZON , AKILLI SAAT , TEKNOLOJİ , MİCHAEL BURKE