02 Nisan 2019

Louis Vuitton Cruise 2020 Koleksiyonu John F. Kennedy Havaalanı'ndan Kalkacak!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Louis Vuitton

Fotoğraf: Instagram/@louisvuitton

"Bir sonraki Louis Vuitton Cruise defilem New York, John F. Kennedy Havaalanı'ndaki ikonik TWA Flight Center'da gerçekleşecek." Kreatif direktör Nicolas Ghesquière yeni cruise koleksiyonunu nerede ve ne zaman tanıtacağını Instagram üzerinden bu sözlerle duyurdu. 

Cruise defilelerinde farklı ülkeleri keşfetmek Louis Vuitton için bir gelenek haline dönüştü. Fransız modaevi tıpkı Chanel ve Gucci gibi ilham aldığı şehirleri, kültürleri sahada keşfe çıkıyor. Geçtiğimiz sezonlarda Rio de Janeiro'ya uğradı, sonra rotasını Kyoto 'ya çevirdi. Şimdi de John F. Kennedy Havaalanı'nda 1961 yılında açılan, 2001'den bu yana kapalı tutulan TWA Flight Center isimli terminale doğru yola çıkıyor. 

15 Mayıs itibarıyla yeniden açılması planlanan terminale resmi açılış tarihinden önce ilk kez LV ayak basacak. Modern mimariyle yakından ilgilendiğini bildiğimiz Ghesquière'nin bu mekanı seçmesindeki en büyük neden Finlandiyalı ve Amerikalı mimar Eero Saarinen'in fütürüstik vizyonu. Fütürizm konseptini tasarımlarına sıkça yansıtan Ghesquière, bakalım Cruise 2020 defilesiyle John F. Kennedy Havaalanı'ndan yüksek moda semalarında nasıl havalanacak?

  

 
 
 
View this post on Instagram

My next @louisvuitton Cruise show will take place at the iconic TWA Flight Center at New York’s JFK airport on May 8th. #lvcruise #eerosaarinen

A post shared by ? (@nicolasghesquiere) on

ETİKETLER: LOUİS VUİTTON , NİCOLAS GHESQUİÈRE , JOHN F. KENNEDY HAVAALANI , TWA FLİGHT CENTER , CRUİSE 2020