05 Ekim 2017

Louboutin'in Dünyaya Duyurmak İstediği Yeni İşbirliği

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

clxsabyasachiChristian Louboutin x Sabyasachi - 2018

Christian Louboutin bu sene, kendi adını verdiği markasının 25. yılını kutluyor. İşleri ölçeklendirmiyor, hala bir şeyler yapmak için sabırsızlanıyor.

Hintli haute couture tasarımcısı ve Bollywood'un sevilen ismi Sabyasachi Mukherjee ile yaptığı son proje çok yakında moda tutkunlarıyla buluşacak. Koleksiyon Mukherjee'nin atölye arşivinden çıkan sarilerin ve kurdelelerin kullanıldığı 15 kadın, 4 erkek ayakkabısından oluşuyor. Nakışlar ve özel kesimler ise her bir çifti orijinal ve tamamen benzersiz kılıyor.

Louboutin Vogue.co.uk'ye verdiği demeçte, "Birlikte çalışmaya başlama şeklimiz çok organik, çok Hintli." dedi. "Mukherjee ile Mumbai mağazasında tesadüfen karşılaştıktan sonra, Hindistan'daki defileleri için ayakkabı yapıp yapamayacağımı sordu. İşbirliği yapmaya başladık ve ayakkabılarımı gösterilerine entegre ettim. Ve doğal olarak bu koleksiyonu yapmak için bir adım atmış olduk. Çok özel ve yeni bir şey yaratmayı istemek yerine, halihazırda var olan şeylerin etrafında çalışmak ve tüm bu küçük nakışları yapmak çok güzel olur diye düşündüm.'' diyor.

clxsabyasachiSabyasachi Mukherjee - Christian Louboutin

İşbirliği yapmak, yüksek profilli tasarımcılar arasında gittikçe artan bir eğilim. Ünlü ayakkabı tasarımcısı, farklı şeylerle ilgilenen insanlarla işbirliği yapmanın güzel olduğuna inanıyor. Mukherjee ile çalışmanın iyi yanı, Louboutin'e, dünyanın en iyileri dediği Hint el sanatlarıyla uğraşma imkanı da vermiş. "Hint couture’ü benzersiz, Hindistan'da başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz şeyler var" diye belirtiyor.

"Çeyrak asır gibi kilometre taşı sayılabilecek sayılara ulaştığınızda, geriye bakıp kendiniz için neyin ilginç olduğunu görmek isteyeceksiniz. İşinizde biraz başarılı olduğunuzda farklı fırsatlara erişebilir, farklı şeyler deneyebilir ve deneyimleyebilirsiniz.’’

clxsabyasachiChristian Louboutin x Sabyasachi Mukherjee

Başarısı için sayısız nedeni olsa da, ana nedeni tasarımcının hayatına giren her türlü projeyi ve işbirliğini düşünmekten mutluluk duyması. Bu nedenle "bazı şeylerin akışına bırakılması gerektiğine" inanıyor. "Daha önce hiç düşünmediğiniz bir şeyin ilginç olabileceğini kabul etmek, insanların size yeni bir şey getirebileceğini kabullenmek, belki de sizi heyecanlandıran bir şey olabilir" diye ekliyor.

Meraklısına not: Koleksiyon, 11 Ekim Perşembe günü Harrods'da satışa çıkacak.

ETİKETLER: CHRİSTİAN LOUBOUTİN , SABYASACHİ MUKHERJEE , CLXSABYASACHİ